preloader
Przejdź do treści.

Menu

23 maja 2014 r. na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Elizy Orzeszkowej w Bartoszycach odbył się finał wojewódzki Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2014. Reprezentacja powiatu elbląskiego składająca się z uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku zajęła ostatecznie 2. miejsce, ulegając jedynie drużynie Zespół Szkół Zawodowych w Piszu.

Reprezentacja na finały wojewódzkie została wyłoniona w wyniku przeprowadzonych eliminacji powiatowych. W dniu 29.04.2014r. w Szkole Podstawowej w Godkowie odbyły się finały powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych. W finałach powiatowych udział wzięło 8 szkół podstawowych, 4 gimnazja i 2 szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu elbląskiego.

Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych rywalizowała w czterech konkurencjach:

- rozwiązywanie testu z przepisów ruchu drogowego,

- jazdy rowerem po miasteczku ruchu drogowego,

- jazdy sprawnościowej rowerem po torze przeszkód,

- zadań praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Wśród szkół podstawowych najlepszymi okazały się:

- I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Pasłęku,

- II miejsce: Szkoła Podstawowa w Godkowie,

- III miejsce: Szkoła Podstawowa w Tolkmicku.

Wśród gimnazjów najlepszymi okazały się:

- I miejsce: Gimnazjum nr 1 w Pasłęku,

- II miejsce: Gimnazjum w Milejewie,

- III miejsce: Gimnazjum w Dobrym.

Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych rywalizowała w sześciu konkurencjach:

- test z przepisów ruchu drogowego,

- sprawdzian wiadomości z historii motoryzacji,

- udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej,

- sprawdzian z obsługi codziennej pojazdu,

- jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „Talerzem Stewarta”,

- jazda sprawnościowa motorowerem.

Drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku w składzie: Jakub Mańka, Grzegorz Czerlonko, Kacper Wróbel, której opiekunem od wielu lat jest Jan Połumackanycz, pokonała drużynę Zespołu Szkół w Pasłęku.

Najlepsi uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe. Puchary ufundował Starosta Elbląski, Dyrektor – Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu oraz Komendant Policji w Elblągu.

Nagrody rzeczowe uczestnicy otrzymali dzięki wsparciu przedsiębiorców działających na terenie powiatu elbląskiego, między innymi: Stacja Kontroli Pojazdów w Krośnie, Stacje Kontroli Pojazdów w Pasłęku, „AGRO-MAX” we Władysławowie, Ośrodki Szkolenia Kierowców w Pasłęku i Młynarach, Firma Barbary i Edwarda Szypulińskich oraz samorządów: Gminy Elbląg, Gminy Młynary , Gminy Tolkmicko. Za okazane wsparcie bardzo dziękujemy.

Wyrazy podziękowania należą się: w szczególności wójtowi gminy Godkowo Januszowi Grzywalskiemu, który po raz kolejny gościł nas na swoim terenie i częstował pyszną grochówką; staroście Sławomirowi Jezierskiemu za pomoc w zakupie śniadania dla uczestników; dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Godkowie Zdzisławowi Białobrzeskiemu za ciepłe przyjęcie i okazaną pomoc; Janowi Szczęsnemu za piękne przygotowanie torów przeszkód oraz miasteczka do przeprowadzenia na wysokim poziomie turnieju.

Dziękujemy również współorganizatorom: Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu, Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Elblągu, Szkole Policealnej im. J. Romanowskiej w Elblągu i wszystkim, którzy pomagali w organizacji turnieju popularyzującym wiedzę w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Zgodnie z ustaleniami Komitetu Organizacyjnego oraz przedstawicieli gmin ze środków przeznaczonych na organizację turniejów zakupiono 3 nowe elementy toru przeszkód. Tor przeszkód będzie uzupełniany corocznie o nowe elementy aby mógł służyć uczestnikom turniejów przez wiele następnych lat.

Dziękujemy wszystkim za pomoc.

Paulina Mańkowska

Marek Murdzia

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Sukces reprezentacji powiatu elbląskiego w Finale Wojewódzkiego Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2014
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Sukces reprezentacji powiatu elbląskiego w Finale Wojewódzkiego Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2014
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Sukces reprezentacji powiatu elbląskiego w Finale Wojewódzkiego Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2014

Zarządzanie Kryzysowe

Działka na sprzedaż

 

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski