Już po raz czwarty uczniowie klasy III reprezentowali Liceum Plastyczne na 9 Makroregionalnym Przeglądzie z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Łomży. Jak co roku było dużo wytężonej pracy, nerwy, mierzenie się z materią sztuki już na miejscu. Efekt wyjazdu trzecioklasistek przerósł wszelkie oczekiwania. Uczennice zdobyły dwa pierwsze miejsca.

W tym roku najlepszy indywidualny wynik 29.8/30) uzyskała Adrianna Leszczyńska, a bardzo dobre prace pozostałych uczennic: Natalii Sobczak i Malwiny Malinowskiej zaowocowały zdobyciem przez szkołę pierwszego miejsca w klasyfikacji makroregionu północno-wschodniego.

Organizatorem przeglądów jest Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Przeglądy mają na celu: dokonanie oceny poziomu kształcenia w przedmiotach artystycznych, umożliwienie prezentacji uczniów, promocję utalentowanej młodzieży oraz wymianę doświadczeń pedagogicznych w zakresie najnowszych tendencji w nauczaniu.

W przeglądach obligatoryjnie biorą udział wszyscy uczniowie klas III liceów plastycznych i klas V ogólnokształcących szkół pięknych publicznych i niepublicznych. Każdy uczeń prezentuje swoje prace z I szkolnego etapu oraz wykonuje na miejscu pracę w jednej z trzech dziedzin.

Uzyskany wynik potwierdza bardzo dobry poziom nauczania w naszej szkole, indywidualną pracę z uczniem oraz rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów. Przypominamy, iż w ubiegłym roku szkoła zajęła III miejsce w makroregionie, a w etapie centralnym Natalia Magalska zdobyła I miejsce, uzyskując indeks uczeni wyższej z prawem wyboru zarówno szkoły, jak i kierunku.

Serdecznie gratulujemy uczennicom i nauczycielom prowadzącym – Aleksandrze Hońko i Kindze Kosacz-Drozdek. I co tu dużo mówić – duma nas po prostu rozpiera.

Dominika Lewicka-Klucznik

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym najlepsze w makroregionie
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym najlepsze w makroregionie
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym najlepsze w makroregionie