preloader
Przejdź do treści.

Menu

Na elbląskiej Starówce, przy ulicy Bednarskiej od września 2013 mieści się pracownia serigrafii Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Jest ona częścią projektu „Umiem -Projektuję - Pracuję” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem odbywających się tam zajęć jest zapoznanie uczestników projektu ze specyfiką warsztatu graficznego serigrafii, projektowaniem i drukiem. Uczniowie podczas zajęć przejdą wszystkie etapy pracy - od projektowania, poprzez przygotowanie do druku i sam druk sitowy. Po zakończeniu kursu młodzież będzie mogła świadomie wykorzystywać technikę serigrafii w swojej pracy twórczej. Zdobyta wiedza z zakresu sitodruku podniesie również ich kwalifikacje i poszerzy możliwości pracy zawodowej.

Program zajęć został tak skonstruowany, żeby uczestnicy mogli poznać wszystkie możliwości serigrafii. Od działań czysto manualnych, z wykorzystaniem tradycyjnych narzędzi rysunkowo-graficznych, poprzez wykorzystanie fotografii lub jej elementów, druk jednokolorowy i wielobarwny, kończąc na łączeniu serigrafii z innymi technikami graficznymi.

Atrakcyjność serigrafii polega m.in. na jej wszechstronności i możliwościach, jakie daje. Jest nie tylko ciekawą techniką graficzną, która pozwala na dużą swobodę w projektowaniu, ale także pozwala uzyskać interesujące rozwiązania formalne i dodatkowo świetnie sprawdza się w druku przemysłowym, do celów bardziej komercyjnych koszulki, nadruki, itd.).

Janusz Kozak

Projekt „Umiem – Projektuję – Pracuję” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Inny wymiar grafiki
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Inny wymiar grafiki
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Inny wymiar grafiki
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Inny wymiar grafiki

Zarządzanie Kryzysowe

Działka na sprzedaż

 

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski