preloader
Przejdź do treści.

Menu

Oficer rowerowy oraz elbląscy policjanci zapraszają na warsztaty rowerowe. I edycja warsztatów rusza 11 maja.

-Wzrastający ruch rowerowy, który już od kilku lat obserwujemy na ulicach naszego miasta jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Bowiem im więcej osób zdecyduje się zostawić swoje auto przed domem i wybierze rower do przemieszczania się po Elblągu tym przyjemniejszym miejscem do życia będzie nasze miasto. Większa liczba nowych rowerzystów to także zwiększone ryzyko popełniania różnych błędów związanych z brakiem praktyki i niedostateczną znajomością przepisów ruchu drogowego. Dlatego zapraszamy osoby rozpoczynające swoją przygodę z komunikacją rowerową na bezpłatne WARSZTATY MIEJSKIEJ JAZDY NA ROWERZE- zachęca Marek Kamm, Oficer rowerowy.

Dla kogo:

Warsztaty, organizowane w ramach Programu Bezpieczny Elbląg - Współdziałanie i Aktywizacja Społeczna, są przeznaczone dla osób pełnoletnich, które mają niewielkie doświadczenie w poruszaniu się rowerem po Elblągu. Udział indywidualny osób niepełnoletnich jest możliwy, o ile posiadają one kartę rowerową, a ich opiekunowie wyrażą pisemną zgodę na udział w warsztatach. Maksymalną ilość uczestników będących z jednym instruktorem określamy na 8 osób.

Jak będziemy się uczyć:

Każde spotkanie składać się będzie z dwóch części: prezentacji oraz praktycznej nauki w ruchu ulicznym z instruktorem. Trasa może być opracowana na żądanie grupy lub zarekomendowana przez instruktora.

Podczas prezentacji będzie okazja, żeby dowiedzieć się o najważniejszych przepisach dotyczących rowerzystów i bezpiecznym przemieszczaniu się po Elblągu oraz wszelkich innych kwestiach poruszonych przez rowerzystów. Wspólnie z konsultantem będzie też można opracować optymalną trasę dojazdu rowerem z domu do pracy lub szkoły w celu porównania, ile czasu zajmie dojazd rowerem w konfrontacji z dotychczasowymi środkami lokomocji.

W części praktycznej będzie okazja do przejazdu po mieście pod opieką instruktora, który pokaże jak bezpiecznie pokonać mijane skrzyżowania, kiedy jechać jezdnią, kiedy drogą dla rowerów, a kiedy można chodnikiem. Instruktor wskaże też newralgiczne punkty podróży, ze zwróceniem szczególnej uwagi na kwestię pierwszeństwa na skrzyżowaniach i przejazdach rowerowych.

Każde spotkanie będzie trwało 2 godziny, z czego około 1,5 godziny będą trwały zajęcia terenowe. Na rowerze będziemy mieli do przejechania nie więcej niż 5-10 km.

Kto będzie szkolił?

Elbląski Oficer Rowerowy i funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu legitymujący się dużym doświadczeniem w poruszaniu się rowerem po Elblągu. Możliwy i mile widziany jest też udział innych rowerzystów posiadających stosowne doświadczenie i czujących się na siłach szkolić innych.

Zgłoszenia:

Aby umówić się na zajęcia proszę o zgłoszenie na adresmarek.kamm@umelblag.plw tytule wpisując WARSZTATY ROWEROWE. W treści proszę podać czego oczekuje się po spotkaniu co sprawia Tobie trudność, czego się obawiasz, czego nie umiesz) oraz zawrzeć jak najwięcej informacji o sobie, np.:
• w jakich rejonach miasta chciałbyś trenować jazdę?
• jakie tematy najbardziej Ciebie interesują: przewóz dzieci, zakupów itp.?
• podaj swoje najczęstsze cele podróży praca, szkoła, sklep, park, plac zabaw itp.)
• jakie terminy warsztatów preferujesz?
• jakie masz dotychczasowe doświadczenie rowerowe?
• czy posiadasz prawo jazdy i czy używasz samochodu?

Gdzie i kiedy spotykamy się po raz pierwszy?

Elbląska Tawerna Tortuga na Bulwarze Zygmunta Augusta będzie miejscem naszego spotkania, gdzie podczas festynu rowerowego zaczniemy I edycję warsztatów. Każdy przybywa na swoim rowerze11 maja o godzinie 12.00.

Zarządzanie Kryzysowe

Działka na sprzedaż

 

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski