W dniu 28.11.2012 r. wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim brali udział w XVII Ogólnopolskiej Scenie Prezentacji Artystycznych Realizacji „OSPAR 2012” na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Jest to cykliczna impreza, organizowana przez środowisko akademickie Warszawy dla placówek opiekuńczych, wychowawczych, poprawczych, świetlic socjoterapeutycznych i ośrodków psychoprofilaktyki z całej Polski.

W tegorocznym przeglądzie udział wzięło 30 placówek z całego kraju. Pomimo bardzo silnej konkurencji, grupa teatralna z MOW w Kamionku Wielkim znalazła się w ścisłym gronie laureatów przeglądu. Jury przyznało jej wyróżnienie specjalne za bogatą prezentację artystyczną i prestiżową nagrodę JM Rektora APS prof. Jana Łaszczyka.

Młodzież zaprezentowała na warszawskiej scenie spektakl „Pętla czasu”. Jest to etiuda w formie dramy teatralnej z muzyką wykonywaną na żywo. W spektaklu poruszono problem agresji wśród dzieci i młodzieży. Widz mógł zobaczyć, jak bardzo destrukcyjny wpływ agresja może mieć na człowieka w różnych etapach życia i jak przekłada się to na jego funkcjonowanie w społeczeństwie. W spektaklu pokazano również, jak ważny jest wpływ autorytetu nauczycieli i wychowawców na prawidłowy rozwój młodego człowieka.

Jury w uzasadnieniu werdyktu przyznającego nagrodę Rektora APS szczególnie mocno podkreśliło walory wychowawcze spektaklu, a także nowatorski sposób jego prezentacji.

W spektaklu wzięli udział wychowankowie: Dariusz Pink, Patryk Lelewski, Marcin Stelmach, Damian Wyżykowski, Andrzej Jelonek, Kamil Palanis, Patryk Smirnow, Mateusz Strawa, Krzysztof Czyż, Artur Adamowicz i Jakub Majchrzak.

Scenariusz i reżyseria spektaklu - wychowawcy Bogdan Płocheć i Michał Basek.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Udany występ na warszawskiej scenie
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Udany występ na warszawskiej scenie