Światowy Dzień Życzliwości wypada 21 listopada. W tym roku, z inicjatywy Samorządu Szkolnego, po raz pierwszy szkoła przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kamionku Wielkim przyłączyła się do tej akcji.

Jego idea jest niezmienna – bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy, dlatego i u nas ten dzień był wyjątkowy. Uśmiechy, miłe słowa, dobre uczynki, pozytywna energia i dobre emocje towarzyszyły nam przez cały dzień. Samorząd Szkolny przygotował dekorację szkoły oraz również miłe atrakcje – już przy wejściu do szkoły każdy uczeń witany był przez przewodniczącego Samorządu i otrzymywał uśmiechniętą buźkę. Następnie wszyscy uczniowie wspólnie wykonali „Drzewko Życzliwości” zamieszczając na listkach swoje życzenia i pozdrowienia. Wysłuchaliśmy również przygotowanej przez Zespół Psychologiczno-Pedagogiczny pogadanki na temat „Czy warto być życzliwym?”.

Okazana serdeczność i wzajemne ciepło działają kojąco, a pozytywna energia, którą przekazujemy sobie nawzajem, wraca do nas z nawiązką! Uśmiech ma ogromny wpływ na nasze życie, poprawia samopoczucie i wpływa pozytywnie na nasze zdrowie więc…

„Dużo szczęścia i radości, uśmiechu i wytrwałości,

I samych przyjemnych dni w przyszłości”

Bożena Szczodrowska