Starosta elbląski Sławomir Jezierski przekazał w piątek, 21 grudnia, komputer stacjonarny 20-letniemu Krzysztofowi ze wsi Dworki. Chłopak kilka dni temu uratował swoich braci i ojca-wdowca przed zaczadzeniem. Historia samotnego ojca poruszyła wiele serc.

Najmłodszy z rodziny, 11-letniNorbert musiał być leczony w komorze hiperbarycznej. Dziś jest już w domu. Bohater zdarzenia Krzysztof jest niepełnosprawny i porusza się na wózku. Jego czujność i dzielną postawę docenili strażacy i policjanci oraz wójt gminy Gronowo Elbląskie, którzy odwiedzili szczęśliwie uratowaną rodzinę z prezentami świątecznymi.

Pana Adam i jego trzej synowie przeżyli w piątek istne oblężenie. To były dla nich wyjątkowe chwile po przeżyciach z ostatnich dni, kiedy cudem uniknęli zaczadzenia. Sprawa samotnego ojca, który w bardzo trudnych warunkach radzi sobie jak może poruszyła wiele serc. Pan Adam dwa lata temu został wdowcem, jego żona zmarła na raka.

Z całej Polski odzywają się ludzie, którzy chcą pomóc. Na początek marzenia spełnili ci, którzy są najbliżej. Chłopcy mają swój komputer, a dziennikarze z lokalnej gazety ufundowali rodzinie czujnik tlenku węgla. To już drugi, bo pierwszy kilka dni temu kupił pan Adam.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Świąteczny podarunek
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Świąteczny podarunek