Od dwóch dni przebywa w powiecie elbląskim delegacja z partnerskiego powiatu Steinburg Niemcy) reprezentująca Regionalne Centrum Kształcenia w Itzehoe. Centrum od kilku lat utrzymuje kontakty z Zespołem Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, obecnie trwają rozmowy na temat poszerzenia zakresu współpracy z powiatem elbląskim. 30 kwietnia goście spotkali się ze starostą Maciejem Romanowskim.

Goście zapoznali się z polskim systemem oświaty, a zwłaszcza z naszym modelem kształcenia zawodowego. Rozmowy dotyczyły możliwości organizacji wymiany uczniów, wspólnych praktyk zawodowych, jak również rozwoju zawodowego nauczycieli. Przewodniczący delegacji, dyrektor Regionalnego Centrum Kształcenia w Itzehoe, Klaus-Peter Teske zwrócił uwagę na bardzo dobrą infrastrukturę placówek oświatowych powiatu elbląskiego oraz wyposażenie w najnowocześniejsze urządzenia elektroniczne.

Dyrektor ZSEiT Marian Matuszczak zadeklarował wolę rozwoju kontaktów pomiędzy obu placówkami z wykorzystaniem możliwości, jakie stwarzają nowe programy Unii Europejskiej skierowane do młodzieży i na wsparcie kształcenia zawodowego.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Wizyta gości z Niemiec
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Wizyta gości z Niemiec