Obóz szkoleniowy w 9 BKP w Braniewie

W dniach 18-22.10.2010 r. klasa II Liceum Ogólnokształcącego o nachyleniu obronnym z ZSEiT w Pasłęku uczestniczyła w obozie szkoleniowym w 9. Brygadzie Kawalerii Pancernej w Braniewie.
Wszystko rozpoczęło się od uroczystego przywitania uczniów przez dowódcę brygady - pułkownika Jana Rydza oraz dyrektora szkoły Mariana Matuszczaka. Głównym celem tego spotkania było odnowienie współpracy między ZSEiT a 9. BKPanc w Braniewie.
Młodzież w ramach obozu miała możliwość zapoznania się z "życiem wojaka". Zajęcia odbywały się według przygotowanego planu przez mjr Bolesława Czechowskiego, opiekuna klasy. Każdego dnia uczniowie brali udział w porannej zaprawie, doskonalili umiejętności z zakresu musztry oraz podnosili swoją sprawność fizyczną w trakcie zajęć na halach sportowych.
Nie zabrakło również czasu na zwiedzanie "parku technicznego", w którym każdy mógł zasiąść za sterami wozów bojowych i wyprawy na strzelanie dzienne i nocne. Uczestnicy obozu odwiedzili także magazyn map oraz zapoznali się z nowoczesnym sprzętem noktowizyjnym.
O bezpieczeństwo grupy dbali: Danuta Król - wychowawczyni klasy, mjr Czechowski oraz kapitan Marek Gwóźdź. Wiele wsparcia okazali żołnierze, którzy w trudnych chwilach wyciągali pomocną dłoń i służyli dobrą radą.
Na zakończenie obozu, uczestnicy otrzymali skromne upominki. Wszystkim bardzo podobała się taka forma zajęć i po pięciu dniach trudno było rozstać się z wojskowym klimatem.

Czym się zajmuje I LOP podczas zajęć bloku zawodowego?

19 października 2010 roku uczniowie klasy I Liceum Ogólnokształcącego o ukierunkowaniu pedagogicznym wyjechali wraz z wychowawcą , mgr A. Turowską do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu.
Tego dnia mieli okazję zwiedzić budynek Instytutu Pedagogiczno , Językowego. Zobaczyli m.in. czytelnię, salę komputerową, gabinet terapii muzycznej czy salę edukacji wczesnoszkolnej. Głównym punktem wyjazdu było uczestnictwo w dwóch wykładach. Pierwszy z nich, prowadzony przez dra hab. F. Tomaszewskiego z Uniwersytetu Gdańskiego, poświecony był teorii literatury z elementami analizy dzieła literackiego, drugi dr K. Jarosińskiej , Buriak pt. „Ekspresjonizm , między sztuką realistyczną a abstrakcyjną” był wykładem połączonym z zajęciami warsztatowymi, w których uczestniczyli aktywnie licealiści, mający okazję wypróbowania swoich zdolności plastycznych w interpretacji dzieł sztuki.
Uczniowie klasy I LOP pod opieką mgr inż. M. Kosteckiej przygotowują się również do zajęć prowadzonych w Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Pasłęku, z którym szkoła współpracuje w ramach realizacji innowacji pedagogicznych. Aktualnie przygotowują się do cyklu edukacyjno , wychowawczych związanych tematycznie z obecną porą roku pt. „A u nas już jesień”. Najpierw teoretycznie, by potem już samodzielnie pracować z grupą przedszkolaków, prowadząc z nimi zabawy i gry oraz zajęcia rozwijające sprawność manualną maluchów. W ciągu roku takie zajęcia będą się odbywały kilkukrotnie, zmieni się jedynie tematyka zajęć i oczywiście wzrośnie poziom umiejętności licealistów - z korzyścią dla nich samych i objętych opieką przedszkolaków.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Innowacje w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Innowacje w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Innowacje w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Innowacje w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych