Przejdź do treści.

Zdjęcie numer 1 w artykule: „Kalejdoskop” – międzynarodowy magazyn internetowy

Zdjęcie numer 2 w artykule: „Kalejdoskop” – międzynarodowy magazyn internetowyZdjęcie numer 3 w artykule: „Kalejdoskop” – międzynarodowy magazyn internetowy
Powiat elbląski, o czym już kilkakrotnie informowaliśmy, jest jedynym przedstawicielem Polski w międzynarodowym projekcie sieciowym „WiMi” skrót od Wide Minds). Jest to przedsięwzięcie realizowane w ramach unijnego programu „Uczenie się przez całe życie , Comenius” i obejmuje swoim zasięgiem regiony z 15 krajów Unii Europejskiej.
W projekcie „WiMi” Starostwo Powiatowe w Elblągu odpowiada m.in. za regularne opracowywanie międzynarodowego magazynu internetowego „Kalejdoskop”, w którym publikowane są artykuły przygotowywane w poszczególnych regionach uczestniczących w sieci współpracy. Koordynacja tak rozległego geograficznie przedsięwzięcia nie jest wcale prosta, ale od października 2008 r., w którym ruszył cały projekt, udało się już opublikować cztery wydania magazynu.
Od dziś w sieci
http://www.wideminds.eu/cms/index.php?option=com_content&view=category&id=69&Itemid=118)
dostępny jest najnowszy, grudniowy numer magazynu. Tytuł „Kalejdoskop” najlepiej oddaje charakter wydawnictwa , przeczytać tu można rozmaite artykuły, poczynając od naukowych opracowań dotyczących dydaktyki języków obcych, aż po krótsze, żartobliwe formy dotyczące codziennego życia szkół biorących udział w projekcie. Różne są także języki artykułów: angielski, francuski, polski, włoski , zasadą jest jednak, że każdy artykuł w języku innym niż angielski zostaje zaopatrzony w streszczenie po angielsku.
Magazyn „Kalejdoskop” spełnia ważną rolę, integrując regiony i szkoły uczestniczące w projekcie, stając się jednocześnie forum wymiany doświadczeń obejmującym zarówno szeroko rozumiane instytucje oświatowe, nauczycieli, uczniów jak i rodziców.

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski