Po 20 latach przerwy, w Tolkmicku ponownie ruszają sekcje żeglarskie. Na początek coś optymistycznego - zajęcia dla najmłodszych będą się odbywać na nowiutkich "optymistach".

W sobotę, 26 maja, miało miejsce uroczyste otwarcie klubu UKS TOLKMICKO. Mieliśmy zaszczyt gościć: burmistrza Andrzeja Lemanowicza, zastępcę burmistrza Józefa Zamojcina, proboszcza parafii pod wezwaniem św. Jakuba w Tolkmicku, księdza Sławomira Szczodrowskiego, Bosmana Portu w Tolkmicku, Marylę Kozłowską, kierownika Komendy Policji w Tolkmicku Sylwestra Rosoła oraz burmistrza miasta partnerskiego - Hermingdorf/Niemcy, Klausa Kotwinborga wraz z Mariuszem Lokajem. Po uroczystym otwarciu i chrzcie jednostek, miał miejsce poczęstunek przy grillu. Następnie zaprzyjaźniona jednostka SAR w Tolkmicku umożliwiła dzieciom wraz z rodzicami zapoznanie się ze morskim sprzętem ratowniczym, co zrobiło wielkie wrażenie.

Pragniemy podziękować:

• UMiG Tolkmicko za zakup sprzętu żeglarskiego: łódek i kamizelek asekuracyjnych
  • Panu Józefowi Krawcowi za kiełbaski i napoje
  • Państwu Stankiewiczom za udostępnienie grilla
  • Panu Jarosławowi Szulcowi
  • Panu Torbjörnowi Börjessonowi, firmie BPS Sweden za zakup łódki typu Optimist wraz z wózkiem slipowym

Działalność UKS TOLKMICKO rozpoczęła się kilka miesięcy temu od spotkania grupy sympatyków żeglarstwa. Rozpoczęliśmy działać, nawiązaliśmy współpracę z UMiG Tolkmicko, rozpoczęło się pisanie wniosków o dofinansowanie na zakup sprzętu, działalność instruktorską. Następnie rozpoczęliśmy kampanię promocyjną.

Wszystko zaczęło się od Tolkmickich Wici. Następnie obeszliśmy wszystkie wywiadówki z rodzicami w Szkole Podstawowej w Tolkmicku. W końcu, dziś w szkole w sali gimnastycznej, mieliśmy przyjemność spotkać się z dziećmi i przez jedną lekcję mogliśmy pokazać sprzęt i zaprezentować naszą ofertę.

Dziękujemy Pani Dyrektor Szkoły, Marcie Drożdżewskiej, za udostępnienie świetnej możliwości kontaktu z dziećmi i rodzicami.

Zainteresowanych naszą działalnością zapraszamy na stronę: www.ukstolkmicko.blogspot.com

Jerzy Sukow, wiceprezes UKS TOLKMICKO, instruktor żeglarstwa

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: W Tolkmicku ponownie ruszają sekcje żeglarskie
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: W Tolkmicku ponownie ruszają sekcje żeglarskie