W ramach realizowanego projektu pt. „Wiedza i umiejętności zawodowe to nasz kapitał na jutro” dofinansowanego ze środków UE młodzież ZSEiT w Pasłęku podczas ferii zimowych 23.01 , 04.02.2012r.) uczestniczyła w kursach zawodowych.

25 uczniów z technikum organizacji usług gastronomicznych i zasadniczej szkoły zawodowej kucharz małej gastronomii uczestniczyło w kursie „Kelner-barman”, na którym zapoznali się między innymi z wyposażeniem baru, organizacją pracy w barze, sylwetką barmana, rodzajami napojów alkoholowych i sposobami ich mieszania, zasadami obsługi gości przez kelnera i organizacji imprez okolicznościowych oraz wyposażeniem sali konsumenckiej.

12 uczniów z zasadniczej szkoły zawodowej mechanik pojazdów samochodowych uczestniczyło w kursie „Komputerowej diagnostyki pojazdów samochodowych”, na którym zapoznali się między innymi z zasadami funkcjonowania i przepisami prawnymi regulującymi działalność stacji kontroli pojazdów, procedurami kontroli pojazdów, samodzielnie diagnozowali silniki, układy podwozi, bezpieczeństwa i komfortu jazdy, oceniali jakość płynów eksploatacyjnych, wykonywali geometrię kół i ustawianie zbieżności oraz pomiar natężenia światła w reflektorach samochodowych, samodzielnie przeprowadzali przegląd techniczny pojazdu oraz wypełniali niezbędną dokumentację techniczną.

11 uczniów z zasadniczej szkoły zawodowej technolog robót wykończeniowych w budownictwie uczestniczyło w kursie „Glazurnik”, na którym przygotowywali i organizowali stanowisko pracy oraz powierzchnię pod glazurę, uzupełniali ubytki oraz wyrównywali powierzchnie, samodzielnie układali glazurę, nawiercali otwory w glazurze oraz stosowali różne techniki wykańczania frezowanie i szlifowanie, nakładanie listew wykańczających, ozdobnych spoin).

12 uczniów z technikum ekonomicznego brało udział w kursie „Rachunkowość komputerowa”, podczas którego uczniowie między innymi wprowadzali dane podmiotu, właścicieli, urzędu skarbowego, pracownika, kontrahentów, środków trwałych i towarów w programach: Rachmistrz GT, Subiekt GT, mikroGratyfikant GT i Rewizor GT. Uczniowie sporządzali dokumentację sprzedaży magazynowej, środków trwałych, płacową i obrotu pieniężnego, prowadzili ewidencję dokumentów księgowych w podatkowej księdze przychodów i rozchodów, w ewidencji przychodów oraz w księdze rachunkowej, księgowali przykładowe operacje gospodarcze zarówno w firmach handlowych, produkcyjnych jak i usługowych oraz wprowadzali faktury do rejestrów VAT zakupów i sprzedaży.

Wszystkie kursy zakończyły się egzaminem. Nabyte przez uczniów kwalifikacje zostały potwierdzone certyfikatami, które mogą w przyszłości stanowić wspaniałą rekomendację w trakcie poszukiwania pracy.

Koordynator: Renata Groń

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Wiedza i umiejętności zawodowe to nasz kapitał na jutro
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Wiedza i umiejętności zawodowe to nasz kapitał na jutro
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Wiedza i umiejętności zawodowe to nasz kapitał na jutro