Powiat Elbląski aktywnie włączył się do kampanii edukacyjno-profilaktycznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają” organizowanej w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020".

Kampania ta adresowana jest przede wszystkim do ludzi młodych i ma na celu zwiększenie ich świadomości na temat niebezpieczeństw związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy, a także konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia.

Jednym z jej elementów jest spot filmowy, mający na celu upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży tematyki związanej z zapobieganiem i przeciwdziałaniem uzależnieniu od narkotyków i dopalaczy.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosił konkurs, którego przedmiotem jest stworzenie MEMU internetowego i animacji w formacie GIF, dotyczących zapobiegania i przeciwdziałania uzależnieniu od narkotyków i dopalaczy. Jego temat brzmi „Narkotyki i dopalacze zabijają”, a celem jest zwrócenie uwagi na problem dotyczący niebezpieczeństwa uzależnienia od narkotyków i dopalaczy.

Szczegóły konkursu: