19 listopada 2015 r. w Zespole Szkól w Pasłęku po raz kolejny odbył się Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny "Fraszka". Celem spotkania było propagowanie polskiej kultury oraz szerzenie wśród młodzieży wiedzy o języku polskim i miejscu naszej literatury w Europie. Test konkursowy zawierał 30 pytań z zakresu znajomości literatury i nauki o języku oraz zadanie opisowe.

Swoją wiedzę polonistyczną postanowili sprawdzić uczniowie z klasy I c LO Magdalena Gałęzowska, Aleksandra Gronkowska, Agata Kisielewska, Julia Sabiło, Agata Stasiulewicz, Julia Szpotańska, Paulina Wiśniewska II a LO Klaudia Juszczak, Hubert Kamiński, Aleksandra Odżga, Dominik Potrapeluk, Ewelina Sosnowska, Emilia Świstak II b LO Martyna Białek, Aleksandra Buczko, Tomasz Gabrysiewicz,Jakub Klarecki, Eliza Marciniak, Alicja Markowska, Urszula Pągowska II c LO Katarzyna But, Alicja Czarnik, Natalia Kubaszek, Mateusz Maliszewski, Laura Przysowa, Paulina Świdurska III a LO Anna Stefanowicz III b LO Aleksandra Filipowicz, Kacper Lamparski, Paulina Siwińska, Wioleta Stabrowska, Wojciech Tomaszewicz).

Prace zostały przekazane Ogólnopolskiemu Organizatorowi Konkursu, gdzie zostaną ocenione przez specjalnie powołane Jury. Musimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ wyniki zostaną ogłoszone 31 marca 2016 r.

A. Leśniewicz

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny Fraszka w Zespole Szkól w Pasłęku
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny Fraszka w Zespole Szkól w Pasłęku
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny Fraszka w Zespole Szkól w Pasłęku