Adrianna Leszczyńska - stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Elbląg, finalistka Przeglądu Szkół Plastycznych w Dłużewie zaprezentuje swoje prace malarskie i rysunkowe 23 stycznia 2015 r. o godz. 18.00 w Galerii Nobilis CSE Światowid w Elblągu.

Mając półtora roku dostałam swój pierwszy blok i kredki – wspomina Adrianna Leszczyńska. - Od tamtego czasu uwielbiałam rysować… Jednak prawdziwa przygoda ze sztuką rozpoczęła się w Liceum Plastycznym, czyli wtedy, kiedy „zaprzyjaźniłam się” z malarstwem. Moje prace inspirowane są codziennością, tym co wokół mnie się znajduje i ludźmi, którzy mnie otaczają.

Prace, które znajdą się na wystawie powstały nie tylko w szkole, także w wolnym czasie. Będzie można zobaczyć zarówno martwą naturę, jak i ciekawe rysunki… ludzi.

- Na większych formatach będzie można zobaczyć dwa akty, w których moim głównym celem jest pokazanie kontrastu zachodzącego między światłem padającym z okna a cieniem – wyjaśnia młoda artystka

W zeszłym roku, będąc uczennicą klasy III zdobyła Indeks, który pozwala jej wybrać jedną z uczelni ASP w Polsce. Planuje studiować dwa kierunki: malarstwo i edukację artystyczną na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Zaproszenie na wernisaż uczennicy klasy IV Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Zaproszenie na wernisaż uczennicy klasy IV Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Zaproszenie na wernisaż uczennicy klasy IV Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Zaproszenie na wernisaż uczennicy klasy IV Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym