Tegoroczna, dziewiąta już, Powiatowa Konferencja „Bezpieczna szkoła” odbyła się 5grudnia w Zespole Szkół w Pasłęku. Wzięli w niej udział dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu elbląskiego, nauczyciele, pedagodzy szkolni oraz licznie przybyli przedstawiciele samorządów uczniowskich. Konferencja miała na celu podsumowanie realizacji działań w ramach programu „Bezpieczny powiat elbląski” w segmencie pn. „Bezpieczna szkoła” w 2014 roku.

Przybyli też zaproszeni goście – przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, Komisariatu Policji w Pasłęku, Placówki Straży Granicznej w Elblągu, Straży Pożarnej wElblągu oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych z Elbląga i Pasłęka.

Podczas konferencji Kaja Dwulat, psycholog, wykładowca w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Sopocie wygłosiła wykład nt. „Psychologia pozytywna – jedna zmetod skutecznej profilaktyki dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej ”. KsiądzRyszard Rysztowski podczas swojego wystąpienia omówił możliwości wsparcia ipomocy, jakie młodym ludziom oferuje Stowarzyszenie KARAN w Elblągu.

O programie prewencyjnym „Stop dopalaczom” i statystyce dotyczącej skutków używania dopalaczy mówili: Marek Cieślak z Komendy Miejskiej Policji i Marek Jarosz – dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu.

Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku, Teresa Brewka, zaprezentowała wyniki badań ankietowych uczniów I i II klas gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu elbląskiego. Badaniami objęto 949 uczniów z 15 szkół.

Następnie Andrzej Sawicki, inspektor Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury iSportu Starostwa Powiatowego w Elblągu, w oparciu o sprawozdania złożone przez poszczególne placówki oświatowe i inne jednostki realizujące program dokonał podsumowania realizacji programu „Bezpieczna szkoła” w roku 2014. Podziękował też Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu, Placówce Straży Granicznej wElblągu, Straży Pożarnej wElblągu, Poradniom Psychologiczno-Pedagogicznym zElbląga i Pasłęka oraz Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Elblągu i wszystkim innym instytucjom wspierającym działania dyrektorów szkół i placówek oświatowych wzakresie bezpieczeństwa uczniów.

Konferencja spotkała się z dużym uznaniem uczestników, co wskazuje na aktualność tematyki na niej omawianej.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: IX Powiatowa Konferencja „Bezpieczna szkoła”
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: IX Powiatowa Konferencja „Bezpieczna szkoła”
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: IX Powiatowa Konferencja „Bezpieczna szkoła”
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: IX Powiatowa Konferencja „Bezpieczna szkoła”