Na zaproszenie dowódcy 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej im. Króla Stefana Batorego płk dypl. Jana Rydza dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku Marian Matuszczak wraz z nauczycielem podstaw szkolenia wojskowego mjr rez. Bolesławem Czechowskim w dniu 14 sierpnia br. wzięli udział w uroczystościach Święta Wojska Polskiego w garnizonie Braniewo.

Obchody święta WP rozpoczęły się od złożenia meldunku dowódcy brygady przez dowódcę uroczystości ppłk Kryńskiego. Potem wciągnięto flagę państwową na maszt przy dźwiękach hymnu państwowego. Następnie, po apelu pamięci, wręczono akty mianowania na kolejne stopnie żołnierzom brygady oraz żołnierzom rezerwy. Po przemówieniu dowódcy brygady głos zabrali zaproszeni goście. Wszyscy składali na ręce dowódcy życzenia, w tym dyrektor Matuszczak, który przekazał okolicznościowy dyplom. Po defiladzie pododdziałów brygady goście zostali zaproszeni na „Dzień Otwartych Koszar”.

Bolesław Czechowski

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Święto Wojska Polskiego w zaprzyjaźnionym garnizonie
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Święto Wojska Polskiego w zaprzyjaźnionym garnizonie
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Święto Wojska Polskiego w zaprzyjaźnionym garnizonie