Tegoroczny ranking jest już jedenastym z kolei zestawieniem najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w naszym kraju. W zestawieniu uwzględnione zostały 384 placówki mające co najmniej dwóch uczniów, którzy zdobyli tytuł laureata lub finalisty olimpiady. Dane do rankingu dostarczyły komitety główne wszystkich 35 olimpiad przemiotowych. Szkoły oceniane były przez kapitułę pod przewodnictwem prof. Tomasz Boreckiego. O ostatecznej pozycji szkoły w rankingudecydował wynik wyliczony według specjalnego wzoru wiążącego liczbę uczniów z liczbą laureatów i uczestników olimpiad oraz z liczbą samych konkursów wiedzy. W Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku uczy się aktualnie 465 uczniów.

Uczeń ZSEiT w Pasłęku ma możliwość rozwoju swoich umiejętności i zainteresowań:językowych j. angielski, j. niemiecki, j. francuski, j. rosyjski filmowych i teatralnych, muzycznych, dziennikarskich, sportowych, ekologicznych, społeczno , politycznych. Ma możliwość udziału w olimpiadach, w wymianach młodzieżowych z zagranicą Socrates Comenius wyjazdach na praktyki zagraniczne Niemcy, Francja, Dania). Aktualnie w szkole rozpoczyna się realizacja 4 projektów z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 Priorytet IX, Działanie 9.2 oraz 9.1 w ramach których będą realizowane dla uczniów dodatkowe zajęcia pozalekcyjne oraz kursy kwalifikacyjne.

Na tak wysoką pozycję ZSEiT w Pasłęku w rankingu złożyła się praca wszystkich nauczycielioraz uczniów. Gratulujemy sukcesu i życzymy równie znakomitych dalszych osiągnięć!