19.01 2015 r. w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym gościła prof. Maria Targońska kierownik Katedry Rysunku na Wydziale Malarstwa w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych). Wspotkaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły.

Pani profesor przedstawiała ofertę ASP w Gdańsku, nowe kierunki kształcenia, odpowiadała na pytania uczniów o egzaminy wstępne i kursy przygotowawcze, system pracy ze studentami. Następnie, grupa uczniów z klasy drugiej i trzeciej Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym wzięła udział wpięciogodzinnych warsztatach.

Zadanym tematem było rysunkowe studium postaci wpozycji stojącej podpartej. Uczniowie pracowali pod okiem pani profesor, uważnie słuchając korekt w trakcie pracy. Po zakończeniu rysowania odbyło się podsumowanie pracy, wskazówki do dalszej pracy. Chętni uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swojej teczki, czyli dotychczasowego dorobku artystycznego, prac wykonanych podczas zajęć, prac domowe.

Pani profesor udzieliła cennych wskazówek i korekt, wysoko oceniła prace uczniów i wyraziła chęć dalszej współpracy. To była bardzo ciekawe doświadczanie dla młodzieży.

Krystyna Brinkiewicz – dyrektor LP

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Wizyta prof. Targońskiej w Liceum Plastycznym
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Wizyta prof. Targońskiej w Liceum Plastycznym
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Wizyta prof. Targońskiej w Liceum Plastycznym