Przejdź do treści.

Menu

Sławomir Jezierski, po raz kolejny, wziął udział w VIII Mistrzostwach Polski Samorządowców w Tenisie, które zakończyły się niedzielę 24 czerwca 2012 r. w Koninie. Reprezentant powiatu elbląskiego, startujący w kategorii VIP, uległ dopiero w finale przewodniczącemu Rady Miasta Konina Wiesławowi Steinke, zdobywając tym samym tytuł wicemistrza Polski samorządowców.

Podczas Mistrzostw zawodnicy rywalizowali w 4 kategoriach, turnieju deblowym i turnieju pocieszenia. Przez trzy dni rywalizacji rozegrano łącznie 87 meczy.

W kat. 45-54 lat Piotr Kaczmarczyk Świdnica) zwyciężył Jarosława Mazura Koło) i w kat. do 45 lat w rewanżu za ubiegłoroczny finał ponownie pokonał po wyrównanej walce) Łukasza Judka Poznań). Także w deblu tytuł obroniła para Jędrzej Solarski i Łukasz Judek pokonując w finale parę Piotr Kaczmarczyk Świdnica) i Jerzy Conradi Reda). Nowym mistrzem został w kat. + 54 lat Janusz Konert Elbląg) po wygranej w finale z Tadeuszem Rybińskim Gorzów Wlkp.). Turniej pocieszenia wygrał Jarosław Dobrowolski Słupca) pokonując Adama Stańczuka Gorzów Wlkp). Atmosfera Mistrzostw, jak donoszą organizatorzy, była znakomita, tak jak i postawa uczestników zawsze fair i na wysokim poziomie.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Starosta Elbląski wicemistrzem Polski samorządowców w tenisie