Podczas konferencji „PR w samorządzie” zorganizowanej w Katowicach, samorząd województwa warmińsko-mazurskiego otrzymał nagrodę Grand Prix w kategorii promocja projektów unijnych za projekt „Zintegrowany system promocji turystycznej obszaru Kanału Elbląskiego”, realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Biorą w nim udział także partnerzy: powiat elbląski, iławski i ostródzki.

Promocja obszaru Kanału Elbląskiego jest prowadzona m.in. na stronie internetowej www.krainakanaluelblaskiego.com , na której turyści mogą znaleźć wszystkie niezbędne informacje, a także w ramach targów turystycznych, gdzie wystawiana jest makieta kanału, ciesząca się dużym zainteresowaniem odwiedzających.

IX Konferencja „PR w samorządzie” pod hasłem PROJEKT była poświęcona trzem kluczowym tematom: wpływ inwestycji na rozwój jednostek samorządu terytorialnego, komunikacja oraz kampanie wizerunkowe miast i regionów. Wśród wykładowców znaleźli się znani i cenieni specjaliści z branży Public Relations: Izabella Laskowska, Barbara Labuda, Marek Skała, Sebastian Chachołek, Mariusz Sokołowski, dr Dariusz Tworzydło, dr Krzysztof Koj, dr Wojciech K. Szalkiewicz, prof. Sławomir Smyczek oraz reprezentujący Katowice prezydent Piotr Uszok oraz Waldemar Bojarun.

Konkurs „Kryształy PR-u” odbył się po raz pierwszy. Samorządy były nominowane w pięciu kategoriach: najlepszy wizerunek miasta w mediach społecznościowych, najlepszy film promocyjny, najlepsza promocja projektów unijnych, najlepsza kreatywna kampania promocyjna oraz najlepsza gazeta miejska/biuletyn. Konferencja odbyła się w dniach 23-25 maja 2012.

Zdjęcie numer 1 w artykule: Promocja Krainy Kanału Elbląskiego nagrodzona w Katowicach