Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, iż Komisja Europejska zaprasza do składania wniosków dot. instrumentu LIFE + na rok 2012.
Wskazówki dotyczące składania wniosków, obejmujące szczegółowe wyjaśnienia kryteriów
kwalifikacji i procedur, znajdują się na stronie internetowej Komisji pod adresem:
Wnioski należy tworzyć i składać wyłącznie zapomocą narzędzia internetowego „eProposal". Adres
internetowy narzędzia zostanie zamieszczony we właściwym czasie na powyższej stronie
internetowej.
Wnioski składają podmioty zarejestrowane w państwach członkowskich Unii Europejskiej, będące
publicznymi lub prywatnymi organami, podmiotami lub instytucjami.
Zakres tematyczny:
1)LIFE+ przyroda i różnorodność biologiczna
2)LIFE+ polityka i zarządzanie w zakresie środowiska
3)LIFE+ informacja i komunikacja
Stawki współfinansowania UE:

1) Projekty w ramach komponentu LIFE+ przyroda i różnorodność biologiczna:
—stawka wsparcia finansowego Unii wynosi maksymalnie 50 % kosztów kwalifikowalnych.
—w odniesieniu do wniosków dotyczących siedlisk lub gatunków priorytetowych określonych w
dyrektywie ptasiej i dyrektywie siedliskowej zastosować można wyjątkowo maksymalną stawkę
współfinansowania w wysokości 75 %.
2)Projekty w ramach komponentu LIFE+ polityka i zarządzanie w zakresie środowiska:
3)Projekty w ramach komponentu LIFF+ informacja i komunikacja:
Termin
Wnioski dotyczące projektów należy zatwierdzać i składać właściwym organom krajowym za pośrednictwem narzędzia„eProposal" do dnia 26 września 2012 r., godz. 23.59 czasu obowiązującego w Brukseli. Wnioski dotyczące projektów zostaną, za pośrednictwem narzędzia „eProposal", przekazane organom krajowym w państwie członkowskim, w którym zarejestrowany jest beneficjentem. Następnie organy krajowe przekażą wnioski Komisji, za pośrednictwem narzędzia „eProposal", do dnia 2 października 2012 r., godz. 23.59 czasu obowiązującego w Brukseli.
Pełną treść Komunikatu oraz szczegółowe informacje dot. tego zaproszenia znajdziecie Państwo pod adresem: