5 stycznia 2012 roku w ramach działalności Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyło się spotkanie ze Stanisławem Sołowiejem, inspektorem ds. kryzysowych Starostwa Powiatowego w Elblągu na temat „Działania antykryzysowe. Przeciwdziałania zalaniu terenu Żuław”.

Pan Stanisław bardzo profesjonalnie omówił problematykę zarządzania kryzysowego oraz przedstawił w sposób ogólny strukturę i zadania poszczególnych szczebli odpowiedzialnych za działania kryzysowe województwo, powiat, gmina). Szczególną uwagę poświęcił zagrożeniu powodziowemu na terenie powiatu elbląskiego. Pokazał bardzo interesujące zdjęcia dotyczące urządzeń osłony przeciwpowodziowej oraz przypadki zalania terenów np. rozlewisko rzeki Wąskiej w Pasłęku w dniu 18.01.2011 r.).

Zasadnicze problemy związane z należytym funkcjonowaniem zarządzania kryzysowego dotyczą: braków środków finansowych etaty, sprzęt odpowiedniego zabezpieczenia logistycznego, edukacji społeczeństwa, biurokracji. Służby odpowiedzialne za zabezpieczenie kryzysowe liczą bardzo na pomoc i zrozumienie społeczeństwa. Ustawa z dnia 26.04.2007 roku o zarządzaniu kryzysowym reguluje przedmiotowe zagadnienie. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Elblągu za pomoc przy organizacji tego spotkania oraz Panu Stanisławowi Sołowiejowi za bardzo interesujące wystąpienie.

Prezes Zarządu PUTW - Adam Bobrowicz

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Czy jesteśmy w stanie obronić się przed zalaniem?
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Czy jesteśmy w stanie obronić się przed zalaniem?
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Czy jesteśmy w stanie obronić się przed zalaniem?