Sesja Rady Powiatu w dniu 30 września rozpoczęła się od miłej uroczystości wręczenia stypendiów Starosty Elbląskiego uczniom szkół ponadgimnazjalnych. Tym razem, za osiągnięcia w nauce, artystyczne i sportowe w II semestrze roku szkolnego 2010/2011, Zarząd Powiatu wyróżnił stypendiami aż 62 osoby.

gt;

Największą grupę stypendystów stanowią uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku , 45, następnie Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku , 13 uczniów, 2 uczennice z III Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu oraz po jednej uczennicy z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym i Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Elblągu.

Przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Zagalski i starosta Sławomir Jezierski podziękowali także nadleśniczemu Mariuszowi Potocznemu z Nadleśnictwa Elbląg i nadleśniczemu Andrzejowi Albińskiemu z Nadleśnictwa Młynary za współpracę z władzami powiatu oraz pomoc udzieloną w ostatnim okresie mieszkańcom powiatu. Nadleśnictwo Elbląg wsparło strażaków OSP z gminy Elbląg kwotą ok. 17 tys. zł, zaś Nadleśnictwo Młynary wyasygnowało 40 tys. zł na poprawę stanu lokalnej drogi w Aniołowie.

Nadleśniczy Mariusz Potoczny przedstawił krótką prezentację multimedialną, zapoznając radnych z działalnością Nadleśnictwa Elbląg. Z okazji przypadającego obecnie Międzynarodowego Roku Lasów starosta Jezierski otrzymał z rąk nadleśniczego Potocznego okolicznościową statuetkę.

Władze powiatu podziękowały również emerytowanemu komendantowi Placówki Straży Granicznej w Elblągu Cezaremu Bogdańskiemu za wieloletnią owocną współpracę na rzecz umacniania bezpieczeństwa publicznego w powiecie.

Szczególnie serdeczne podziękowania w imieniu radnych i Zarządu Powiatu zostały skierowane do burmistrza Tolkmicka Andrzeja Lemanowicza za doskonałą organizację dożynek powiatowych, które odbyły się 17 września w Tolkmicku.

W dalszej części sesji radni zapoznali się ze sprawozdaniem z działalności Zarządu Powiatu w okresie od 12 sierpnia, a także analizą dotyczącą osób bezrobotnych z terenu powiatu, którą przedstawiła dyrektor PUP Iwona Radej. Z kolei skarbnik powiatu Edwarda Mazurkiewicz poinformowała o przebiegu wykonania budżetu powiatu za I półrocze 2011 roku.

Radni przyjęli także informacje starosty i przewodniczącego rady z analizy oświadczeń majątkowych za rok 2010.

Podczas sesji radni podjęli 11 uchwał, zgodnie z ustalonym wcześniej porządkiem obrad.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: X sesja Rady Powiatu
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: X sesja Rady Powiatu