VIII sesja Rady Powiatu w Elblągu

12 sierpnia 2011 r. odbyła się VIII Sesja Rady Powiatu w Elblągu. Sesja rozpoczęła się od uroczystego pożegnania Janusza Lichacza dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu, który z dniem 30 września br. odchodzi na emeryturę. Przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Zagalski, Starosta Elbląski Sławomir Jezierski, Wójt Gminy Elbląg Genowefa Kwoczek, Burmistrz Młynar Ryszard Zając, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy oraz dyrektorzy placówek pomocy społecznej złożyli dyrektorowi gorące podziękowania za olbrzymi wkład pracy w działalność na rzecz służenia osobom wymagającym wsparcia.
Następnie Radni Powiatu zapoznali się z petycją mieszkańców ul. Długiej w Pasłęku, dotyczącej jej przebudowy. Przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Zagalski zaproponował kontynuację podjętych rozmów w tym zakresie z władzami Miasta Pasłęka, a Starosta Elbląski Sławomir Jezierski partnerstwo i współpracę w działaniu obu samorządów, które mogłyby w przyszłości doprowadzić do zrealizowania postulatów mieszkańców ul. Długiej.
Następnie, zgodnie z programem Sesji starosta Sławomir Jezierski, przedstawił zebranym sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu za okres od 30 czerwca 2011r. do 12 sierpnia 2011r.
Ponadto radni, zgodnie z przyjętym porządkiem Sesji, przyjęli jednogłośnie 6 uchwał, dotyczących kolejno: Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Elbląskiego na lata 2011-2029; budżetu Powiatu Elbląskiego na rok 2011; udzielenia pomocy finansowej w formie dotacji celowej na rzecz Gminy Gronowo Elbląskie na realizację zadania pn. „Kształtowanie Przestrzeni Publicznej poprzez remont i budowę chodników w miejscowościach Gronowo Elbląskie i Oleśno”; udzielenia pomocy finansowej w formie dotacji celowej na rzecz Miasta i Gminy Młynary na realizację zadania pn. „Przebudowa ulicy Ogrodowej i ulicy Kwiatowej w Młynarach”; wyrażenia zgody na wniesienie nieruchomości jako wkładu niepieniężnego aportu) do Szpitala Powiatowego sp. z o.o. w Pasłęku oraz utworzenia Szkolnego Schroniska Młodzieżowego Całorocznego w Pasłęku, wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych im. Stanisława Mikołajczyka w Pasłęku i nadania mu statutu.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: VIII Sesja Rady Powiatu
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: VIII Sesja Rady Powiatu