Zdjęcie numer 1 w artykule: Festiwal Krainy Kanału Elbląskiego „Na sportowo na folkowo”

Powiat Iławski 30-31.07.2011
W ostatni weekend lipca na terenie powiatu iławskiego odbędzie się Festiwal Krainy Kanału Elbląskiego. Tegoroczna edycja Festiwalu nosi nazwę: „Na sportowo, na folkowo” i zawierać się w niej będą elementy folkloru jak i rodzinnych zabaw przeznaczonych zarówno dla młodszych jak i dorosłych uczestników Festiwalu. Aby ostatni weekend lipca spędzić aktywnie, trzeba koniecznie wziąć udział w Rodzinnym Rajdzie Krainy Kanału Elbląskiego, którego trasa przebiegać będzie wzdłuż wschodniego brzegu Jezioraka. Rajd będzie się składał z części z dwóch części: w pierwszej wezmą udział rowerzyści, natomiast w drugiej właściciele starych aut. Pierwsza grupa pojedzie na piknik rodzinny do Makowa, natomiast druga do Zalewa.
Przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Iławie odbędą się również gry i zabawy rodzinne, w których każdy będzie mógł spróbować swoich sił. Program wypełni również grupa artystyczna „Art Show”, która zaprezentuje „Balonowy Show”. Wieczorową porą w Amfiteatrze Miejskim im. Louisa Armstronga zabrzmią nuty pieśni żeglarskich w ramach Festiwalu Jeziorak Szanty, a ich zwieńczeniem będzie pokaz sztucznych ogni.
Niedziela związana jest z kolejnymi zmaganiami sportowymi oraz kolejną dawką kultury w ramach „Spotkań z folklorem” w Szałkowie oraz koncertami szant w centrum Iławy.
31.07 przed południem, Jeziorak Mały, położony w centrum Iławy stanie się areną zmagań oldboy’ów na jachtach klasy optymist., natomiast w godzinach popołudniowych niedaleko Iławy w Szałkowie rozpoczną się XIV Spotkania z folklorem, na których zaprezentują się twórcy ludowi nie tylko z regionów Warmii, Mazur i Kujaw, ale również z Rosji i Litwy.
Sobota 30-07-2011
· godz.: 8:00 , 9:00 wydawanie pakietów startowych dla uczestników Rodzinnego Rajdu Rowerowego
miejsce: Ratusz Miejski w Iławie, ul. Niepodległości 13 rejestracja uczestników Rajdu Rowerowego trwa od 18 do 29 lipca do godz. 12:00 - Informacja Turystyczna przy Ratuszu Miejskim w Iławie. ul. Niepodległości 13.)
· godz.: 9:15 , Otwarcie festiwalu Krainy Kanału Elbląskiego „Na sportowo, na folkowo”
miejsce: plac przed Kinoteatrem PASJA, ul. Niepodległości 13, Iława
· godz.: 9:30 , 15:00 Rodzinny rajd rowerowy do Makowa, rajd starych pojazdów do Zalewa
miejsce: Start: plac przed Kinoteatrem PASJA, ul. Niepodległości 13, Iława