Związek Powiatów Polskich wraz z Fundacją Konkursu Pro Publico Bono nawiązały ścisłą współpracę w zakresie wdrażania założeń wynikających z realizowania konkursu Nagrody Pro Publico Bono "Samorządność dla solidarności". Zasady tegorocznego konkursu zostały tak zaplanowane, że każda zgłaszana inicjatywa obywatelska powinna być opiniowana przez starostę powiatu lub prezydenta miasta na prawach powiatu. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 20 lipca 2011 r.

Instrukcja uczestnictwa w konkursie
do Nagrody Pro Publico Bono „Samorządność dla Solidarności”
1. Współorganizatorami konkursu są: Fundacja Konkurs Pro Publico Bono i Związek Powiatów Polskich.
2. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie ankiety konkursowej i zgłoszenie jej do starosty powiatu / prezydenta miasta na prawach powiatu właściwego ze względu na miejsce realizacji dzieła lub miejsce działalności danej organizacji.
3. Organizacja sama decyduje czy zgłasza do konkursu dane dzieło czy całokształt swojej działalności. W zależności od tego wyboru organizacja wypełnia część pierwszą lub część drugą ankiety konkursowej.
4. Za koordynację całego procesu przyjmowania zgłoszeń do konkursu odpowiada Związek Powiatów Polskich. Związek Powiatów ustali ze starostami powiatowymi / prezydentami miast na prawach powiatu osobę lub jednostkę organizacyjną odpowiedzialną za informowanie o zasadach uczestnictwa w konkursie, promocję konkursu oraz rejestrację uczestników.
5. Sekretariat Kapituły Pro Publico Bono udziela informacji od poniedziałku do piątku w godz. 10.00- 14.00 od tel. 22. 826 82 91; e-mail: fundacja@propublicobono.pl
p.o. Prezesa Zarządu Fundacji
Konkurs Pro Publico Bono
-) Kamil Łysik