Kilka dni temu cieszyliśmy się sukcesem Pauli Zalewskiej, uczennicy klasy II Liceum Plastycznego, która w VI Ogólnopolskim Biennale Plakatu , Plakat Młodych w Bydgoszczy zajęła III miejsce.

Myślą przewodnią konkursu było propagowanie refleksyjno-intelektualnej formy wypowiedzi plastycznej w postaci plakatu, który w formie skrótu graficznego upowszechniałby treści ważne dla początku wieku i tysiąclecia. Tematem tegorocznego biennale był problem agresji w życiu społecznym i publicznym, w szkole, rodzinie, sporcie, kulturze. Młodzi graficy swoimi dziełami wołali o opamiętanie, o normalność, o to wszystko, do czego nas nakłaniał Jan Paweł II.

Do grona laureatów dołączyła także Daria Rucińska- uczennica klasy III z II miejscem w Międzynarodowym Konkursie w Rosji w kategorii rysunek. Spośród tysiąca prac z Rosji, Litwy, Łotwy, Kazachstanu i Polski jury doceniło rysunek naszej uczennicy.

Te niemałe sukcesy potwierdzają zarówno talent, jak i ciężką pracę uczniów Liceum Plastycznego. Są rezultatem poszukiwań i ciągłego doskonalenia warsztatu. I co najważniejsze talenty i wysiłek zostają dostrzeżone, nagradzane w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Absolwent Liceum Plastycznego to przecież nie tylko artysta, ale także rzemieślnik. Szkoła otwiera przed nim możliwości pracy w różnych zawodach i specjalnościach. Nie wszyscy nasi uczniowie wybiorą studia na Akademiach Sztuk Pięknych. Wielu z nich będzie się rozwijało w kierunku reklamy, grafiki czy projektowania, a to umiejętności coraz bardziej potrzebne na zmieniającym się rynku pracy.

Dominika Lewicka-Klucznik
Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym

Zdjęcie numer 1 w artykule: Sukcesy uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym