W dniach 25-28 maja 2011 OSiW OHP w Pasłęku gościł zawodników ogólnopolskich zmagań OHP w zawodach: murarz, stolarz. Wzięło w nich udział 16 dwuosobowych drużyn reprezentujących poszczególne komendy wojewódzkie.

Młodzi fachowcy rywalizowali ze sobą podczas części teoretycznej w formie testu oraz części praktycznej, wykonując przydzielone zadania wymurowanie krzyża, ścianki, wykonanie ławki, stołu).

W zawodzie stolarz wyniki były następujące: I miejsce Warmińsko-Mazurska WK OHP Marek Kowalczyk, Kacper Madejski z OSiW w Pasłęku II miejsce Śląska WK OHP Janusz Pilch, Stanisław Cieślar III miejsce Podlaska WK OHP Paweł Dzieniszewski, Adam Reglewski). W zawodzie murarz również I miejsce zajęła Warmińsko-Mazurska WK OHP Piotr Dobosz, Kamil Staroń z OSiW w Pasłęku II miejsce Wielkopolska WK OHP Adam Grocholski, Mateusz Frąckowiak III Miejsce Małopolska WK OHP Dariusz Rejowski, Rafał Ruchała).

Atrakcyjne nagrody rowery, wieże, radioodtwarzacze) zostały wręczone na uroczystym podsumowaniu konkursu, na który przybyli szacowni goście witani przez kierownika OSiW w Pasłęku Cezarego Terecha, a byli to Jerzy Mormul Komendant Główny OHP, Sławomir Sadowski Senator RP, prof. dr hab. Józef Włodarski prorektor Uniwersytetu Gdańskiego, ks. prałat Henryk Blaszczyk duszpasterz W-M OHP, Jarosław Dzioba Komendant Wojewódzki W-M OHP, Piotr Płoski zastępca KW W-M OHP, Karolina Mrówczyńska kierownik zespołu d/s kształcenia i wychowania, Elżbieta Chojnowska KG OHP, Maria Kizyk dyrektor Zespołu Szkół dla Dorosłych w Pasłęku, Janusz Nikołajuk specjalista ds. kształcenia i programów edukacyjnych.

Organizatorzy zadbali nie tylko o atrakcyjne nagrody, ale również o czas wolny uczestników zmagań zawodowych. Mieli oni okazje zwiedzić stare miasto w Pasłęku i Elblągu, pograć w kręgle
i golfa, skorzystać z atrakcji w Nowej Holandii, przejść szkolenie przedmedyczne, zapoznać się z pracą Inspekcji Transportu Drogowego, poznać historię harcerstwa.

Tego typu zmagania są niezwykle ważne w pracy wychowawczej jednostek OHP. Spośród laureatów konkursów ogólnopolskich często wyłaniają się laureaci ogólnoeuropejscy, tak jak to było w zeszłym roku z uczestnikiem OSiW w Pasłęku Arielem Opanowiczem, który zajął IV miejsce w ogólnoeuropejskich zawodach EuroSills w Lizbonie.

Autor tekstu i zdjęć: Irena Ziółkowska

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Mistrzostwa Polski OHP w zawodach murarz, stolarz
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Mistrzostwa Polski OHP w zawodach murarz, stolarz