W dniu 21.05.2011 roku 40-osobowa grupa słuchaczy i przyjaciół Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku PUTW) bawiła się na spotkaniu integracyjnym pod hasłem „ Ciągle poznajemy siebie i próbujemy się zrozumieć”, które odbyło się na terenie Parku Ekologicznego w Pasłęku. Bezpośrednie obcowanie z naturą oraz czystym powietrzem to prawdziwa i niezaprzeczalna przyjemność.

Podczas spotkania uczestnicy śpiewali piosenki z lat młodości, biwakowe i biesiadne oraz przyśpiewki weselne. Do zabawy i śpiewu nie trzeba było nikogo zachęcać. Studenci PUTW, jeżeli śpiewają to wkładają w to serce i duszę. To, że studenci III Wieku potrafią się integrować, wiadomo nie od dziś, a że potrafią się tak pięknie bawić i śpiewać nie jednego mogłoby zadziwić.

Szczególne podziękowania organizatorzy kierują do Pani Ewy Skalij. Śpiewem, radością i emanującą pozytywną energią jest w stanie obdarzyć jeszcze co najmniej tak liczną grupę jak nasza. Pięknie dziękujemy Ewuniu.

Spotkanie zachęciło członków PUTW do wspólnego i aktywnego działania. Pozwoliło na kultywowanie tradycji, obrzędów i zwyczajów mieszkańców regionu Kanału Elbląskiego. Dodatkowo pozwoliło na zapoznanie się z obiektami rekreacyjnymi Parku Ekologicznego Pasłęka oraz doliną rzeki Wąskiej.

Spotkanie integracyjne było jedną z form działań związanych z realizacją zadania „Seniorzy jako spadkobiercy dorobku kulturowego. Konkurs piosenek oraz przegląd gier i zabaw seniorów z okresu ich dzieciństwa”, współfinansowanego ze środków otrzymanych z Zarządu Powiatu w Elblągu.

Pragniemy podziękować Dyrektorowi MOSiR w Pasłęku Panu Jerzemu Przedpełskiemu za umożliwienie i pomoc w przygotowaniu naszego spotkania.

w imieniu Zarządu: Prezes PUTW Adam Bobrowicz

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Żyjemy też po to by bawić się i śpiewać