20 stycznia mieszkanki naszego Domu Pomocy Społecznej w Rangórach brały udział w krótkiej wycieczce do Elbląga. Naszym priorytetem było zwiedzenie Katedry pw. Świętego Mikołaja oraz zobaczenie Szopki Narodzenia Pańskiego.

Tajemniczy klimat, jaki panuje w okresie bożonarodzeniowym udzielił się naszym paniom. Podczas oglądania szopki były bardzo skupione i zainteresowane jej postaciami. Po wyjściu z Katedry i krótkim spacerze po Starówce udaliśmy się do Ratusza Staromiejskiego, gdzie obejrzeliśmy makietę zabudowy Starego Miasta oraz fotografie niektórych ulic sprzed II wojny światowej. Panie zwróciły szczególną uwagę na charakter budowli, a szczególnie piękne kamienice.

Przejeżdżając przez miasto podziwiały jego zmienność zabudowy, powstające w szybkim tempie nowe budynki, bloki, galerie handlowe. Niektóre z naszych mieszkanek, z różnych przyczyn, były pierwszy raz w Elblągu po kilkuletniej przerwie. Dlatego zmiany, jakie zaszły w mieście wydają się im bardzo duże.

Nasza wycieczka nie byłaby udana, gdybyśmy nie wstąpili na gorący posiłek i kawę. W barze, do którego często zachodzimy, był szeroki wybór potraw. Jedni zamówili pierogi, inni rybę z frytkami i oczywiście kawę. A że jest to bar samoobsługowy była to dla naszych mieszkanek swoista terapia w samoobsłudze. Panie wróciły do domu zadowolone i z uśmiechem na twarzy.

Anna Tadra, terapeuta