Studniówka to jedna z pierwszych, szczególnie ważnych uroczystości dla młodych ludzi, czekają na nią z utęsknieniem od pierwszych dni września. Tym bardziej, że "tę własną" przeżywa się tylko jeden raz w życiu. 11.01.2020 swój pierwszy bal mieli uczniowie klas maturalnych z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku.

Bal odbył się w „Oberży bażant”. Studniówkę otworzył oficjalnym przemówieniem dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku Marian Matuszczak. Wśród zaproszonych gości, z życzeniami udanej zabawy pojawili się również burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski oraz wicestarosta elbląski Ryszard Zając. Młodzież podziękowała dyrekcji za warunki, opiekę i troskę okazaną w czasie edukacji, nauczycielom i wychowawcom za trud, wyrozumiałość i cierpliwość oraz rodzicom za to, że przez całe życie są przy nich, wspierają swoją radą, pomagają i dodają otuchy.

Jak każe tradycja, pierwszym tańcem otwierającym bal był staropolski polonez. Młodzież przygotowywana pod okiem Moniki Kucińskiej z wielkim skupieniem wykonała go w mistrzowskim stylu. Nie zabrakło również walczyka, którego uczniowie tańczą z rodzicami i zaproszonymi gośćmi. Wyśmienita zabawa trwała do białego rana.

Tegoroczni abiturienci to wychowankowie dwóch klas: III liceum o ukierunkowaniu obronnym z wychowawcą Moniką Kucińską oraz IV technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik przetwórstwa mleczarskiego z wychowawcą Wiolettą Wierzbicką.

I choć tego wieczoru nikt nie myślał o zbliżającym się wielkimi krokami egzaminie dojrzałości, już teraz życzymy wszystkim maturzystom "POŁAMANIA PIÓRA".

Monika Kucińska