Podczas XVII sesji Rady Powiatu w Elblągu, która odbyła się 20 grudnia br., radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie budżetu Powiatu Elbląskiego na rok 2020.

Sesja rozpoczęła się od miłej uroczystości uhonorowania Dawida Chodzińskiego, który został tegorocznym laureatem nagrody Starosty Elbląskiego za działalność w dziedzinie wolontariatu „Wolontariusz Powiatu Elbląskiego” – Edycja 2019 r.

Przewodnicząca Rady Genowefa Kwoczek i starosta Maciej Romanowski podziękowali Krystynie Brinkiewicz, dyrektorowi Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym, za wkład pracy i zaangażowanie przy rozbudowie budynku pracowni artystycznych Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym.

Podziękowania za wieloletni twórczy wkład i zaangażowanie w organizację powiatowych konferencji „Bezpieczna szkoła” przyjęła Marcelina Tatarynowicz, psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku.

W części informacyjnej sesji starosta Maciej Romanowski złożył sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu w Elblągu za okres od 29 listopada 2019 r. do 20 grudnia 2019 r. Sprawozdanie zostało uzupełnione o relację radnej Elżbiety Biczak, która wzięła udział w wizycie studyjnej we Francji, gdzie zapoznała się z problematyką ekonomii społecznej.

Radni podjęli również sześć uchwał, zgodnie z wcześniej przyjętym porządkiem obrad.