Niosą bezinteresowną pomoc wszędzie tam, gdzie potrzeba wsparcia, są opiekuńczy i wrażliwi. Mowa o wolontariuszach, którzy 5 grudnia obchodzą swoje święto– Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji 06.12.2019 roku, w Olsztynie, odbyła się Gala Wolontariatu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, podczas której wręczono nagrody w konkursie „Barwy Wolontariatu”. Zdaniem prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu, Gabrieli Zimirowskiej, każdy może pomagać. W tej pracy potrzebne są: dobre chęci, umiejętności i doświadczenie. Tych cech nie brakuje naszym wolontariuszom, którzy otrzymali nominacje, a wśród nich znaleźli się: Patrycja Szymanek z klasy III a, Aleksandra Lipińska z klasy III a , Łukasz Wróbel z klasy III b, Patrycja Wojnicz z klasy II a i Mateusz Krasiński z klasy II a. Wszyscy uczestnicy konkursu, którzy pojawili się na gali otrzymali z rąk marszałka Gustawa Marka Brzezina dyplomy oraz upominki. Gala organizowana jest po to, by podziękować i pokazać, jak ważne jest zaangażowanie i serce w pracy wolontariusza.
Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

E. Kołecka-Duda