Z przyjemnością informujemy, że Zarząd Powiatu w Elblągu pozytywnie zaopiniował wniosek Kapituły opiniującej wnioski o przyznanie Nagrody Starosty Elbląskiego w dziedzinie wolontariatu pn. „Wolontariusz Powiatu Elbląskiego” i przyznał tytuł „Wolontariusz Powiatu Elbląskiego” Edycja 2019 - Dawidowi Chodzińskiemu z Pasłęka.

Dawid Chodziński jest tegorocznym absolwentem Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pasłęku. Ucząc się w powyższej szkole aktywnie działał jako członek Szkolnego Klubu Wolontariusza. Uczestniczył w przeprowadzeniu szeregu akcji i działań na rzecz osób potrzebujących, m.in.:

- zbiórkach karmy dla zwierząt ze Schroniska „Psi Raj” w Pasłęku,
- zbiórkach słodyczy i zabawek dla dzieci z Pasłęka wspierając akcję „Mikołaj w mieście Pasłęk”.
Ponadto:
- organizował „Dzień Misia” w grupach przedszkolnych działając w szkolę i przeprowadzając pokazowe lekcje dla przedszkolaków,
- zorganizował wróżby andrzejkowe dla dzieci uczęszczających do szkolnej świetlicy,
- organizował i uczestniczył jako „Święty Mikołaj” w akcji Szkolnego Klubu Wolontariusza polegającej na wizycie orszaku Świętego Mikołaja w pasłęckim szpitalu,
- współorganizował zabawę mikołajkową dla przedszkolaków,
- uczestniczył w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka” zbierając dary i przygotowując paczki,
- współorganizował wsparcie akcji na rzecz chorych dzieci,
- był jednym z organizatorów zbiórki makulatury w szkole,
- brał czynny i aktywny udział w akcjach porządkowania opuszczonych i zaniedbanych grobów na cmentarzu komunalnym w Pasłęku,
- angażował się aktywnie w zorganizowanie „Dnia Ziemi” dla społeczności szkolnej,
- czynnie i aktywnie włączał się w pomoc w prowadzeniu zajęć dla młodszych dzieci w ramach ogólnopolskiego programu społecznego zorganizowanego przez Fundację

Uroczyste wręczenie dyplomu i nagrody odbędzie się na Sesji Rady Powiatu w dniu 20 grudnia 2019 r. Gratulujemy Laureatowi oraz wszystkim wolontariuszom z terenu powiatu elbląskiego. Życzymy pomyślności i dalszej motywacji do działalności charytatywnej.