21 września w Pasłęckim Ośrodku Kultury świętowano 20-lecie Powiatu Elbląskiego. Starosta Maciej Romanowski w towarzystwie przewodniczącej Rady Powiatu Genowefy Kwoczek odebrał liczne gratulacje i upominki od gości.

W sali Pasłęckiego Ośrodka Kultury obecni byli posłowie i senator, przedstawiciele administracji rządowej, radni różnych szczebli samorządu, burmistrzowie i wójtowie, przedstawiciele służb mundurowych oraz delegacja partnerskiego powiatu Steinburg z Niemiec. Obecny był również Harry Stroessner, prezes Stowarzyszenia na rzecz promocji partnerstwa między powiatem Steinburg a powiatem elblaskim (Verein zur Förderung der Partnerschaft zwischen dem Kreis Steinburg und dem Powiat Elblaski) oraz Bernd Hinz, prezes Pasłęckiego Towarzystwa Powiatowego w Itzehoe.

Jubileusz był okazją do podziękowań tym, którzy przyczynili się do rozwoju powiatowego samorządu. Pracownicy starostwa i innych jednostek organizacyjnych powiatu instytucji odebrali z rąk starosty Macieja Romanowskiego i wicewojewody Sławomira Sadowskiego odznaki i medale za zasługi dla powiatu i medale za długoletnią służbę.

Podczas uroczystości wystąpili artyści z Pasłęckiego Ośrodka Kultury i chór Adoramus. A na zakończenie jubileuszu, na dziedzińcu zamkowym, odsłonięto pamiątkową tablicę.

Z kolei 22 września w Kwitajnach świętowano 300-lecie kościoła pw. Chrystusa Króla. Na zakończenie mszy świętej ksiądz Piotr Miśkowicz dziękował wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do remontu i renowacji świątyni.

Po mszy licznie zgromadzeni goście mogli uczestniczyć w pikniku zorganizowanym przez organizacje pozarządowe z terenu powiatu elbląskiego.