Dnia 9 Listopada 2010 r. na posiedzeniu Zarządu Powiatu w Elblągu podpisane zostało porozumienie w zakresie objęcia patronatem Starosty Elbląskiego działalności Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Porozumienie zakłada ścisłą współpracę samorządu powiatu elbląskiego z Pasłęckim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. W ramach porozumienia zostanie m.in. nieodpłatnie użyczona baza Zespołu Szkół w Pasłęku, zgodnie z harmonogramem uzgodnionym z Dyrektorem placówki, na przeprowadzanie zajęć dydaktycznych oraz uroczystości związanych z zakończeniem i inauguracją roku akademickiego. Samorząd deklaruje ponadto udostępnianie informacji i udzielanie doradztwa w sprawach konkursów grantowych, udostępnianie strony internetowej powiatu elbląskiego i zarezerwowanie strony w Biuletynie Informacyjnym Starostwa Powiatowego w Elblągu na promocję i informacje o działalności Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Podpisanie porozumienia zainaugurowane było dzień wcześniej spotkaniem w Pasłęckim Ośrodku Kultury, gdzie oprócz części oficjalnej miała miejsce część artystyczna, którą przedstawił Zespół Ludowy „Pasłęczanie”. Na uwagę zasługuje fakt, iż niektórzy członkowie zespołu są także słuchaczami Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Samorząd Powiatu Elbląskiego deklaruje gotowość ścisłej współpracy z Uniwersytetem, gdyż jest przekonany na podstawie dotychczasowej jego działalności, że da osobom starszym możliwość poszerzania wiedzy i umiejętności, poznawania środowiska lokalnego, aktywnego spędzania czasu oraz poczucia przynależności i użyteczności społecznej.
Uniwersytety Trzeciego Wieku zakładane są głównie przy wyższych uczelniach, dlatego też funkcjonowanie Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w tak małym środowisku należy uznać za wielki sukces, zwłaszcza, że już na dzień dzisiejszy rekrutuje on około 100 osób, które niezwykle aktywnie wykorzystują proponowaną ofertę edukacyjną i chętnie uczestniczą w zajęciach.
Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Podpisane porozumienie pomiędzy Starostą Elbląskim i Pasłęckim Uniwersytetem Trzeciego Wieku
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Podpisane porozumienie pomiędzy Starostą Elbląskim i Pasłęckim Uniwersytetem Trzeciego Wieku
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Podpisane porozumienie pomiędzy Starostą Elbląskim i Pasłęckim Uniwersytetem Trzeciego Wieku