W ramach XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny, Dom Pomocy Społecznej w Tolkmicku po raz siódmy zorganizował Dzień Otwarty. 22 maja 2019 roku mieliśmy przyjemność gościć mieszkańców i pracowników innych placówek oraz mieszkańców Tolkmicka i okolic.

Naszymi gośćmi byli: Ryszard Zając Wicestarosta Elbląski, Tomasz Domżalski Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu, Magdalena Dalman Burmistrz Tolkmicka, Katarzyna Paczkowska Sekretarz Gminy Tolkmicko, Zbigniew Rutkowski Członek Zarządu Powiatu Elbląskiego oraz dyrektorzy i kierownicy jednostek pomocy społecznej z terenu powiatu elbląskiego wraz z mieszkańcami, uczestnikami i pracownikami. Gościliśmy też przedstawicieli Apteki „Dom Leków” z Elbląga oraz Firmy Medex.

Wszyscy goście mogli skosztować pysznych dań, które zostały przygotowane przez kucharki naszej placówki, przy wsparciu firm:

•          Apteka „Dom Leków” Elbląg

•          Spółdzielnia Mleczarska „Mlekovita” Wysokie Mazowieckie

•          „Iglotex” Sp.zo.o. Skórcz

•          Medex Kraków, Tena

•          Przedsiębiorstwo Handlowe „MiD” Sp.J. Elbląg

•          Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Aston” Gronowo Górne

Była też możliwość zakupienia rękodzieła wykonanego przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Tolkmicku.

Spotkanie miało na celu przybliżenie społeczności lokalnej zasad funkcjonowania placówki, atmosfery panującej w Domu oraz warunków w jakich przebywają nasi mieszkańcy. Wszystkie osoby zainteresowane przy pomocy organizatorów zwiedziły placówkę. Uczestnicy imprezy wyśmienicie bawili się przy akompaniamencie Zespołu „LAZURKI” z Elbląga oraz „Sasanki” z Suchacza.

Serdecznie dziękujemy za umilenie nam czasu swoim pięknym śpiewem.

Wszystkim, którzy spędzili z nami ten dzień dziękujemy i już dziś zapraszamy za rok na kolejne takie spotkanie.

Aneta Korsak, kierownik działu opiekuńczo-terapeutycznego