17 maja br. na terenie Domu Pomocy Społecznej w Rangórach odbyła się kolejna „Majówka Rodzinna”. Do przygotowania tej tak ważnej dla naszych mieszkanek imprezy zaangażowali się wszyscy pracownicy, a nawet same mieszkanki.

Początkowo pogoda próbowała spłatać nam figla, w rezultacie jednak dopisała i wszyscy się dobrze bawili. A bawić się było przy czym, gdyż muzyka grała od początku do samego końca. Punkty gastronomiczne obsługiwali pracownicy przebrani za piratów. A częstować się naprawdę było czym: pierogi w kilku smakach, bigos, zupa wiejska, deska pieczonych mięs, to tylko niektóre z potraw serwowanych tego dnia. Nie zabrakło także słodkości do kawy.

Na początku imprezy dyrektor DPS Izabela Misiak przywitała wszystkich gości, a następnie głos kolejno zabrali: starosta Maciej Romanowski oraz dyrektor PCPR w Elblągu Tomasz Domżalski. Ponadto swoją obecnością zaszczycili nas: Bożena Ryc dyrektor DPS „Krokus” we Władysławowie wraz z mieszkańcami, Anna Kurszewska dyrektor DPS w Tolkmicku wraz z mieszkańcami, Mariusz Kiełtyka – kierownik ZAZ w Kamionku Wielkim, Radosław Żyłowski – dyrektor MOW w Kamionku Wielkim oraz wicedyrektor Marek Misztal wraz ze swoimi wychowankami, Małgorzata Subocz - kierownik ŚDS w Przezmarku wraz z uczestnikami, ksiądz proboszcz Janusz Niksa i ksiądz wikary Marek Szymborski, Zespół „Sasanki” z Suchacza, który swoim występem uświetnił naszą imprezę. Największą grupę stanowiły rodziny, przyjaciele naszych mieszkanek i Domu.

„Majówka Rodzinna” w Rangórach jest okazją nie tylko do spotkań rodzinnych. To również integracja ze środowiskiem lokalnym, podtrzymanie znajomości i więzi z mieszkańcami oraz uczestnikami innych placówek, a przede wszystkim z rodzinami.

W imieniu dyrektor Izabeli Misiak, wszystkich mieszkanek i pracowników naszego Domu składam serdeczne podziękowanie wszystkim przybyłym gościom, jak również naszym sponsorom za wsparcie:

Pani Joannie Okulskiej - Masarnictwo „SINKO”,

Państwu Jolancie i Zbigniewowi Grudzień - Elbląskie Centrum Mięsne „EL_HURT”,

Pani Dorocie Wąsińskiej HURTOWNIA ARTYKUŁÓW SPOŻYWCZYCH „ KAMAL”,

Państwu Motłoch i Dołęga PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWE „M i D”,

Panu Piotrowi Wiśniewskiemu FIRMA PRODUKCYJNO_HANDLOWA „ASTON”,

Państwu Popowskim i Sadawa FIRMA „DANA”,

Państwu Katarzynie i Krzysztofowi Szczypskim z restauracji „Studnia Smaków”,

Kołu Gospodyń Wiejskich w Kamionku,

Świetlicy Wiejskiej w Suchaczu za udostępnienie strojów,

Zespołowi „Sasanka” z Suchacza za uświetnienie dzisiejszego święta,

Sołectwu z Kamionka Wielkiego.

Za muzykę dziękujemy pracownikowi z zaprzyjaźnionego z nami DPS „Krokus” we Władysławowie.

Dziękujemy wszystkim gościom za liczne przybycie oraz wsparcie nas przysłowiową „blaszką ciasta”.

Naszym pracownikom za zaangażowanie oraz mieszkankom, które w ramach zajęć terapeutycznych aktywnie włączyły się w organizowanie naszego święta.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie za rok. Do zobaczenia.

Anna Tadra, terapeuta