preloader
Przejdź do treści.

Menu

13 marca, w ramach edukacji zawodoznawczej, uczniowie I klasy technikum nr 1 w Zespole Szkół w Pasłęku, kształcący się w zawodzie technik organizacji reklamy, gościli w agencji reklamowej Paki Prints w Pasłęku, której właścicielem jest Piotr Borysiewicz.

Agencja działa na rynku od 10 lat, jest znana w Pasłęku i cieszy się bardzo dobrą opinią. Agencja zajmuje się przede wszystkim reklamą na gadżetach. Piotr Borysiewicz opowiedział o początkach firmy, wyjaśnił, na czym polega i jak w rzeczywistości wygląda jego praca. Właściciel przedstawił poszczególne etapy opracowywania kampanii reklamowej.

Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się, jak przygotowuje się plik projektu, jak konwertuje się zdjęcia do grawerowania laserowego, jak pracuje ploter laserowy oraz jak dokonuje się graweru ploterem na różnych materiałach. Piotr Borysiewicz zademonstrował również działanie prasy termotransferowej do sublimacji na produktach takich, jak koszulka, kubek i tabliczka stalowa. Przy okazji uczniowie dowiedzieli się, na czym polega nadruk metodą sublimacji. Uczniowie mogli także wykazać się kreatywnością w wymyślaniu napisu na koszulkę, który został na niej nadrukowany. Był też pokaz wyrobu pieczątek.

Wycieczka zawodowa jest okazją, aby zobaczyć, jak w praktyce wygląda praca w małej agencji reklamowej i okazuje się, że w tym zawodzie każdy może znaleźć pracę odpowiadającą swoim predyspozycjom – można skupić się na czynnościach kreatywnych, graficznych, albo po prostu produkcyjnych.

Na pamiątkę tej wizyty uczniowie otrzymali od firmy Paki Prints prezenty, którymi były długopisy z wymyślonym przez nich grawerowanym napisem. Koszulkę z napisem TEAM CHROMA, na pamiątkę otrzymała jedna z uczennic.

Bardzo dziękujemy panu Piotrowi Borysiewiczowi za wspaniałą atmosferę, praktyczną i ciekawą lekcję oraz za miłe niespodzianki - długopisy.

D. Dragan

 

Wydarzenia

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski