17 grudnia Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza ORLE GNIAZDO w Marwicy miała przyjemność uczestniczyć w wielkim wydarzeniu: II Finale Choinki Dobrych Serc zorganizowanym przez Fundację Dobrych Inicjatyw w EXPO XXI w Warszawie.

W wydarzeniu uczestniczyło ponad 300 podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych w całej Polski. Imprezę poprowadził Conrado Moreno wraz z naszą wychowanka Pauliną D.

Na miejscu przygotowano kącik zabaw dla najmłodszych, stanowisko z najnowszymi technologiami elektronicznymi, stanowisko Polskiego Towarzystwa Astronomicznego, gdzie każdy mógł za pomocą wykonania doświadczeń rozszerzyć wiedzę o kosmosie.

Na rozgrzewkę wspólnie zatańczyliśmy zumbę z Oktawianem, wzięliśmy udział w warsztatach breakdance ze Skill Fanatikz Crew. Gościem specjalnym wydarzenia był jedyny polski kosmonauta Mirosław Hermaszewski, który opowiedział o swojej drodze do realizacji marzeń.

Najbardziej wyczekiwanym przez dzieci gościem był Święty Mikołaj, który obdarował dzieci przygotowanymi przez wolontariuszy prezentami. Ponadto każdy mógł skorzystać z pomalowania twarzy, udekorowania pierniczków, słodkiego poczęstunku i pysznego obiadu.

Podczas finału, wychowankowie pomogli wolontariuszom przygotować świąteczne paczki z zabawkami i słodyczami dla podopiecznych domów dziecka na Ukrainie. Każda placówka przygotowała kilkuminutowy pokaz talentów.

Podczas imprezy Fundacja Dobrych Inicjatyw przyznała wyróżnienia – Piątka Akademii Dobrych Inicjatyw – dyrektorowi naszej placówki Leszkowi Czyżewskiemu oraz dwóm wychowawczyniom Marcie Stańczyk i Alicji Toruckiej za wkład pracy i poświęcenie w rozwój idei oraz misji FDI działającej na rzecz dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych w Polsce.

Anna Łukawska-Czyżów