W Zespole Szkół w Pasłęku oferta edukacyjna jest ciągle rozszerzana, same zajęcia dydaktyczne to za mało, dlatego 4 grudnia odbyły się 3-godzinne warsztaty fotograficzne dla uczniów klasy pierwszej w zawodzie technik organizacji reklamy.

Celem zajęć było nabycie umiejętności posługiwania się sprzętem fotograficznym, poznanie sposobów ciekawego ujmowania obserwowanego przedmiotu oraz poszerzanie wiedzy i umiejętności z zakresu fotografii, która jest istotnym elementem reklamy.

Zajęcia prowadził absolwent szkoły Adam Wołosz, który od 2004 r. pasjonuje się fotografią, a obecnie prowadzi własną działalność związaną z reklamą. Na początku warsztatów p. Adam opowiedział o swojej przygodzie z aparatem. Następnie uczniowie zostali zapoznani ze sprzętem fotograficznym z różnych okresów, z oświetleniem studyjnym i z podstawami fotografii, takimi jak np. zależność głębi ostrości od różnych czynników, kompozycja zdjęcia, foto produkt plus makro oraz podstawy portretowania.

Zajęcia, w których teoria przeplata się z praktyką dają uczniowi możliwość praktycznego wykorzystania wiedzy i umiejętności. Największą przyjemność i satysfakcję dawało uczestnikom samodzielne wykonywanie zdjęć ludzi i przedmiotów oraz wpływ na rezultaty swojej pracy.

Katarzyna Panimasz