26 października na Polach Grunwaldu odbył się Finał Wojewódzki Sztafetowych Biegów Przełajowych Szkół Ponadpodstawowych chłopców na dystansie 10x1000m. W zawodach wzięły udział reprezentacje 10 szkół ponadpodstawowych, które uzyskały prawo startu, zajmując pierwsze lub drugie miejsce w mistrzostwach powiatowych.

Po raz kolejny w finale wojewódzkim wystartowali uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, którzy po wywalczeniu w ubiegłym roku II miejsca, a dwa lata wcześniej III miejsca, teraz sięgnęli po Mistrzostwo Województwa. Przed startem faworytami zawodów były reprezentacje szkół z Iławy i Lubawy (ubiegłoroczny mistrz) mające w swoich składach zawodników trenujących w klubach.

Początek biegu częściowo potwierdził przewidywania, ponieważ na prowadzeniu znalazł się zawodnik z Iławy, ale tuż za nim biegł reprezentant ZSEiT. Pozostałe szkoły już po kilku zmianach miały kilkusetmetrową stratę i nie liczyły się w walce o zwycięstwo. Na siódmej zmianie zawodnicy z Pasłęka objęli prowadzenie i stopniowo powiększali przewagę, która na linii mety wyniosła około 200 metrów nad drugim zespołem.

Oprócz tytułu Mistrzów Województwa, okazałego pucharu i złotych medali uczniowie ZSEiT zapewnili sobie awans do ogólnopolskiego finału (kwiecień 2019), w którym rywalizować będzie 16 najlepszych szkół z całej Polski – zwycięzców etapu wojewódzkiego.

Skład reprezentacji ZSEiT: Bartłomiej Słowiński, Arkadiusz Tabaka, Aleksander Nowacki, Janusz Szymański, Paweł Machul, Aureliusz Konopacki, Adrian Bochniak, Mateusz Stolica, Bartłomiej Bujnowski, Adam Ochnik, Damian Ciereszko.

Opiekunem zespołu jest Robert Koszyk.

Klasyfikacja końcowa biegu chłopców szkół ponadpodstawowych:

1.   ZSEiT Pasłęk

2.   ZSO Iława