W sytuacjach indywidualnych, mnogich i masowych wydarzeń traumatycznych dostępny jest całodobowy telefon interwencyjny:

730 822 320

Pierwsza pomoc psychologiczna w ramach działania mobilnego punktu kierowana jest do mieszkańców powiatu olsztyńskiego i elbląskiego. Działania psychologów mobilnego punktu mają charakter interwencyjny. Podejmowane są na rzecz osób, rodzin, środowisk będących w stanie kryzysu.

Pomoc udzielana jest:

-bezpłatnie

-całodobowo

-siedem dni w tygodniu

-w miejscu uzgodnionym przez zgłaszającego i psychologa.

Kiedy i jak korzystać z pomocy psychologicznej w ramach mobilnego punktu interwencyjnego?

- Jeśli martwisz się o siebie, małżonka, dzieci lub kogoś innego, bo przeżyliście ekstremalne zagrożenia życia i zdrowia.

- Jeśli przeżyłeś katastrofę, w której narażone było Twoje życie, stałeś się uczestnikiem drastycznych wydarzeń i świadkiem drastycznych scen.

- Jeśli na Twoich oczach umierali ludzie, straciłeś kogoś bliskiego lub patrzyłeś na jego cierpienie.

- Jeśli chcesz pomocy, to nie wahaj się skontaktować z psychologami udzielającymi pomocy w Mobilnym Punkcie.

- Zadzwoń do dyżurującego przez całą dobę psychologa pod nr: 730 822 320 i zgłoś potrzebę udzielenia pierwszej pomocy psychologicznej.

Celem pierwszej pomocy psychologicznej jest przywrócenie równowagi psychicznej i umiejętności samodzielnego radzenia sobie oraz zapobieganie wtórnej traumatyzacji.

Projekt koordynowany jest przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne Oddział w Olsztynie.

Pomocy udzielają psychologowie przeszkoleni w zakresie interwencji kryzysowych oraz należący do Zespołu Interwentów Psychologicznych przy Wojewodzie Warmińsko- Mazurskim.

Okres realizacji projektu: 01.08.2018r. - 31.12.2018r.

Wsparcie w sytuacjach kryzysowych Realizowane jest w obszarze projektu Warmińsko - Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, zadanie:

„Kompleksowe wsparcie dla osób i rodzin, w tym dotkniętych dysfunkcją i kryzysem” współfinansowanego przez Warmińsko - Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie.

plakat092402m