W Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się 3 września na placu przed budynkiem szkolnym, o godzinie 9.30. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili starosta Maciej Romanowski, burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, radna Joanna Naspińska oraz ksiądz administrator Parafii św. Józefa w Pasłęku Dariusz Kułakowski.

Wicedyrektor ZSEiT Lidia Zawarczyńska przywitała szanownych gości, uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły i poprosiła o zabranie głosu dyrektora szkoły Mariana Matuszczaka. W kilku słowach dyrektor podsumował działania w minionym roku, nakreślił bieżące cele i zadania szkoły, ale przede wszystkim życzył powodzenia w nowym roku szkolnym. Dyrektor Matuszczak przedstawił również wyniki egzaminów zawodowych sesji letniej. A są one bardzo satysfakcjonujące, bo w większości kształtują się na poziomie od 100 do 90 % zdawalności. Dyrektor podkreślił, że bardzo dobre wyniki matur i równie dobre wyniki egzaminów zawodowych to rezultat ciężkiej, wspólnej pracy nauczycieli i uczniów.

Podczas uroczystości głos zabrali również starosta i burmistrz, gratulując sukcesów szkolnych i życząc owocnej, pomyślnej pracy w nowym roku szkolnym.

Ważnym wydarzeniem tego dnia było wręczenie uczniom stypendiów Starosty Elbląskiego przyznanych za wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Stypendia wręczali starosta Maciej Romanowski i radna – członek zarządu – Joanna Naspińska.

Kolejnym punktem uroczystości to poświęcenie przez ks. Kułakowskiego nowego 17-osobowego busa Renault Master służącego do przewozu uczniów.

Na zakończenie uczniom klas pierwszych rozpoczynających naukę w ZSEiT w Pasłęku, którzy uzyskali najlepsze wyniki podczas rekrutacji, wręczono szkolne legitymacje.

Po uroczystości uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami klas.

Marzena Pankiewicz