Wakacje w ośrodku to czas spędzany na innych niż dotychczas zasadach. Wychowawcy starają się zorganizować podopiecznym czas, ucząc jednocześnie zasad zachowania w każdym miejscu zgodnie z wartościami jakie nam przyświecają w pracy i w życiu. Okazuje się, że wychowankowie uczą się szybko i chętnie.

Tak więc zwiedzanie Muzeum Misyjno-Etnograficznego w Pieniężne przyniosło wiele radości, ale i poszerzyło wiedzę wychowanków na temat religii i kultur świata. Największe emocje wzbudziły malutkie trzewiki Chinek oraz miecze i sztylety przekazywane z pokolenia na pokolenie w Indonezji czy też Tadż Mahal w Indiach, który jest symbolem miłości. Wychowankowie byli zaskoczeni różnorodnością fauny i flory na świecie, których zasuszone i spreparowane eksponaty można było obserwować i podziwiać.

Pomagamy także w Nadbrzeżu gdzie możemy popływać kajakami i rowerami wodnymi. Zajęcia kulinarne lubimy najbardziej. Na zdjęciu Patryk, Kuba i Wiktor przygotowują placki ziemniaczane. W czasie wakacji młodzieży naszej placówki organizujemy wyjazdy na basen w Elblągu gdzie korzystamy z kompleksu basenowego sportowego, strefy relaksu i strefy zabawy.

Wakacyjna grupa wychowanków odwiedziła Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "PSI RAJ" w Pasłęku. Wychowankowie usłyszeli różne historie podopiecznych - jak trudny był ich los, co przeżyły zanim trafiły do "Psiego Raju". Dowiedzieli się, na czym polega praca w schronisku i ile sprawia przyjemności pracownikom i wolontariuszom. Największe wrażenie zrobił na nas koci zakątek. Maluchy dostały od nas dużą dawkę miłości.

Gościliśmy w naszej placówce pana Łukasza Ziółkowskiego reprezentującego Underground MMA Elbląg. Pan Łukasz przeprowadził dla chłopców trening sztuk walk. Zajęcia były intensywne, wymagały skupienia i dyscypliny.

Radosław Żyłowski