11 maja w Zespole Szkół w Pasłęku odbyły się Dni Otwarte Funduszy Unijnych. Głównym miejscem uroczystości było działające od 2011 r. Technikum Hotelarskie, które powstało właśnie z funduszy unijnych. Projekt modernizacji budynku na uruchomienie kształcenia w zawodzie technik hotelarstwa został współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Warmia-Mazury 2007-2013 r.

W tym dniu uczniowie i nauczyciele uczący w Zespole Szkół w Pasłęku przygotowali program uroczystości oparty na naszym udziale we wspólnej Europie. Były konkursy, muzyka, zabawa oraz smaczna kuchnia. Na uroczystość zaproszeni zostali uczniowie z Gimnazjum nr 1 i 2 z Pasłęka wraz z rodzicami, dzieci z pasłęckich przedszkoli ze swoimi opiekunami.

Uczniowie Technikum Hotelarskiego przygotowali menu oparte na tradycjach kulinarnych krajów członkowskich Unii Europejskiej. Przygotowano ptysie luksemburskie, sałatkę grecką, spaghetti bolognese. Dużym zainteresowaniem cieszył się bufet, który serwował zimne napoje i koktajle bezalkoholowe oparte na recepturach własnych naszych uczniów. Naszych gości oprowadzały uczennice z klasy II Technikum, które odpowiadały na pytania dotyczące budynku i jego wyposażenia. Za gastronomię i obsługę dziękujemy klasie III Technikum.

B. Szymański