W dniu 26.04.2018 r. w Szkole Podstawowej w Godkowie odbyły się finały powiatowe Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych. W finałach powiatowych udział wzięło 11 szkół podstawowych, 7 szkół gimnazjalnych i 1 szkoła ponadgimnazjalna z terenu powiatu elbląskiego.

Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych rywalizowała w czterech konkurencjach:

- rozwiązywanie testu z przepisów ruchu drogowego,

- jazdy rowerem po miasteczku ruchu drogowego,

- jazdy sprawnościowej rowerem po torze przeszkód,

- zadań praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Wśród szkół podstawowych (grupa I, klasy IV -VII) najlepszymi okazały się:

- I miejsce: Szkoła Podstawowa w Godkowie (w składzie: Dominik Król, Karol Strzykała, Julia Wierzbicka, Kinga Wąsowska),

- II miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 2 w Pasłęku (w składzie: Amelia Szczesna, Daria Ziółkowska, Szymon Malczewski, Kacper Winiewski),

- III miejsce: Szkoła Podstawowa w Milejewie (w składzie: Agnieszka Zakrzewska, Karolina Wakieć, Maciej Błaszczuk, Kordian Czuba).

Wśród szkół gimnazjalnych (grupa II, klasy II i III) najlepszymi okazały się:

- I miejsce: Gimnazjum w Dobrym (w składzie: Magdalena Łuciw, Katarzyna Buszowecka, Stanisław Żak),

- II miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pasłęku (w składzie: Nikodem Trochimiuk, Jakub Kozakiewicz, Tomasz Papierowski),

- III miejsce: Szkoła Podstawowa w Młynarch (w składzie: Paulina Kujawska, Fabian Tucholski, Patrycja Pilimon).

Wśród uczestników ze szkół podstawowych wyróżnienie indywidualne otrzymał Dominik Król ze Szkoły Podstawowej w Godkowie. Najlepszym uczestnikiem wśród szkół gimnazjalnych była Katarzyna Buszowecka z Gimnazjum w Dobrym.

Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyła w sześciu konkurencjach:

- test z przepisów ruchu drogowego,

- sprawdzian wiadomości z historii motoryzacji,

- udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej,

- sprawdzian z obsługi codziennej pojazdu,

- jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „Talerzem Stewarta”,

- jazda sprawnościowa motorowerem.

Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, wystąpił w składzie: Karol Janeczek, Dawid Kamiński i Przemysław Szymański. Najlepszym zawodnikiem okazał się Karol Janeczek.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Szkoły, które zajęły pierwsze miejsca, będą reprezentować Powiat Elbląski, w finałach wojewódzkich.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Andrzejowi Bondarukowi, Wójtowi Gminy Godkowo, za ufundowanie pysznej grochówki, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Godkowie Zdzisławowi Białobrzewskiemu za gościnność oraz miłe przyjęcie wszystkich uczestników.

Dziękujemy również współorganizatorom: pracownikom Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu, funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej z Godkowa, Panu Przemysławowi Olszakowi – instruktorowi z Ośrodka Szkolenia Kierowców „RYSZARD” z Pasłęka oraz opiekunom grup uczestniczących w turnieju.

Szczególne podziękowania składamy Wójtom i Burmistrzom Gmin oraz przedsiębiorcom z terenu powiatu elbląskiego za wsparcie, dzięki któremu mogliśmy najlepszych uczestników uhonorować nagrodami.

Katarzyna Chorąży