Tradycją Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku są corocznie organizowane Dni Otwarte. W dniach 20 i 21 marca 2018 roku szkoła gościła gimnazjalistów z Pasłęka i okolic. Dzięki prezentacjom przygotowanym przez nauczycieli i uczniów gimnazjaliści mogli bliżej poznać zawody, do wykonywania których będą przygotowywani podczas nauki w szkole, mogli poczuć klimat szkoły sprzyjający rozwojowi uczniów.

Oferta kształcenia w ZSEiT na rok szkolny 2018/2019:

liceum

• liceum ogólnokształcące o nachyleniu obronnym

technikum

• technik ekonomista
  • technik żywienia i usług gastronomicznych
  • technik agrobiznesu
  • technik przetwórstwa mleczarskiego

szkoła branżowa I stopnia

• mechanik pojazdów samochodowych
  • mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych
  • monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
  • stolarz
  • kucharz

Dni Otwarte stworzyły gimnazjalistom możliwość poznania wielu atutów szkoły. W technikach i szkołach branżowych to kursy prawa jazdy, operatora kombajnu zbożowego, operatora wózka widłowego, ładowarki teleskopowej, obsługi pił spalinowych.

Kształcenie praktyczne, które odbywa się we wskazanych przez szkołę zakładach i instytucjach spełniających standardy kształcenia zawodowego to kolejny atut. Technik przetwórstwa mleczarskiego odbywa praktyczną naukę zawodu w SERY ICC PASŁĘK i SP SPOMLEK w Młynarach, Piekarnia „Raszczyk” w Pasłęku, mechanik pojazdów samochodowych - w warsztatach naprawczych w Pasłęku i Elblągu, w serwisach Fiata, Renault, Boscha oraz Peugeota, a kształcący się w zawodzie stolarz przygotowują się do wykonywania zawodu w Meble „Wójcik” w Elblągu. Niewątpliwie dużym atutem ZSEiT są praktyki zawodowe organizowane na promach Unity Line oraz praktyki na terenie Niemiec i we Włoszech.

Dla gimnazjalistów spoza Pasłęka szkoła oferuje internat dla dziewcząt i chłopców z 2-4 osobowymi pokojami i całodziennym wyżywieniem.

Niewątpliwie ważną, a może najważniejszą zaletą szkoły jest panująca w niej atmosfera, którą tworzą ciekawi świata uczniowie i otwarci na potrzeby i pomysły młodzieży nauczyciele.

Dni Otwarte przebiegały w wiosennych nastrojach. Gimnazjaliści zobaczyli pokaz musztry paradnej, lekcje strzelania, pokazy kelnerskie synchronicznej obsługi gości, live cooking potraw flambirowanych, pokaz wykonywania oznaczeń fizyko-chemicznych sprawdzających jakość surowców żywnościowych, uczestniczyli w lekcjach strzelania i wielu tematycznych konkursach.

Życzymy gimnazjalistom powodzenia na egzaminach i ZAPRASZAMY do ZSEiT.

Anna Zalewska