W Środowiskowym Domu Samopomocy w Przezmarku odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji, który jest corocznie obchodzony 21 marca. Główne uroczystości tego święta odbywają się w Paryżu. Celem jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

Poezja jest dla każdego – łączy ludzi, wymaga od nas uwagi, otwartości i empatii, pozwala nam zatrzymać się choć na chwilę i uważniej spojrzeć na świat. Spotkanie było wynikiem (zwieńczeniem) konkursu poetyckiego pt. „Wiosna radosna” zorganizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Przezmarku. Byliśmy mile zaskoczeni ilością nadesłanych prac z innych placówek terenu województwa warmińsko – mazurskiego.

Wyłoniliśmy trzy pierwsze miejsca oraz trzy wyróżnienia. Zwycięzcy konkursu to: Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Profilaktyki Zdrowia „Jesteśmy Razem” z Górowa Iławeckiego, Środowiskowy Dom Samopomocy ul. Podgórna Elbląg, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy z Iławy, Środowiskowy Dom Samopomocy ul. Saperów Elbląg oraz Środowiskowy Dom Samopomocy „Lazarus” ul. Skrzydlata Elbląg.

Laureaci konkursu prezentowali swoje wiersze, za które otrzymali nagrody oraz dyplomy. Była również chwila na wypicie kawy, słodki poczęstunek i dyskusję na temat swojej przygody z poezją oraz wymianę doświadczeń. Zaproszeni goście zwiedzili również nasz Dom.

Cieszymy się, że mogliśmy choć trochę włączyć się w światową akcję czytania, słuchania i rozmawiania o poezji…

Małgorzata Subocz